TACY KAY WEBB СПЕЧЕЛИ КОЛЕДНОТО ПЪРВЕНСТВО НА COWTOWN РОДЕО, ЗА ДА СЕ СЪДЪРЖАВА ДА БЪДЕ ПЪРВИ ПОБЕДИТЕЛ НА WCRA ТРОЙНА КОРОНА НА РОДЕО БОНУС от 1 милион долара

FORT WORTH , Тексас – Тъй като събитието се свеждаше до един отговарящ на условията спортист в Triple Crown of Rodeo (TCR) на 18 декември Cowtown Christmas Championship Rodeo, разкъсването на въжето накара феновете в Колизеума на Cowtown на ръба на местата си. Тейси Кей Уеб, 24-годишната медицинска сестра в интензивното отделение, беше безспорната звезда на родеото, представяйки това, което би било най-революционното изпълнение на събитието. Тъй като само един от двама атлети, останали TCR, отговарящи на условията във финалния кръг на състезанието, нейното 2,49-секундно усилие я издигна до заплата от 12 500 долара. За Уеб, наскоро с победата си в юлските дни на каубойските игри и Родео, събитието отбеляза нейния втори пореден WCRA Major, което я постави в спор за милионерка. Ако Уеб триумфира на Родео Корпус Кристи на май, тя ще бъде първият победител в тройната корона на WCRA на Родео бонус от 1 милион долара.

Уеб не само излезе победител, но и победи световната шампионка по родео за жени Hope Thompson (Decatur, TX) и Britta Strain (Дейви, Флорида).

Карането без седло беше трудно оспорвана битка с двама от трима състезатели, печелещи 77 точки или повече. Тим О’Конъл (Zwingle, IA) се изправи срещу Стиви Никс и откри, че печели най-високото оценено каране за вечерта с резултат от 88,0 точки. 3-кратният световен шампион дойде преди претендента на TCR Clayton Biglow's (Клементс, Калифорния) 77.0 и RC Landingham's на Канада (Хет Крийк, AB) 85.0.

Райли Уеб ( Декейтър, Лос Анджелис) беше неудържим в завръзката, където изкара най-бързото време, видяно в Cowtown Coliseum през цялата седмица. 18-годишният и вече 3x шампион на WCRA записа 7,04-секундно бягане в Triple Crown of Rodeo Round, преди да даде светкавично усилие от 7,58-секундно усилие в кръга на разкриване. Уеб оглави Пекос Тейтъм (La Plata, NM) 7,05 секунди.

След като няма квалифицирани карания в седлото, езда на седло и борба с волана, Коул Елшър (Faith, SD) излезе от улея с манталитет победител-вземи всички. Мъжът от Южна Дакота отбеляза езда от 88 точки и си тръгна с 16 500 долара (добавени пари от земята).

Като един от само тримата борци, които дават квалифицирано бягане, Кеш Роб (Altonah, UT) се оказа в същата ситуация като Elshere. След неуспешни опити отСтърлинг Уолтън (Хюстън, Тексас) и Джо Уилсън (Мартин, SD), Роб наклони волана си с един от най-бързите периоди на седмицата с 4,98-секундно бягане.

Дуетът на Джейсън Бърсън (Сили, Тексас) и Кори Хендрик (Бедиас, Тексас) направи 5,65-секундно изпълнение. Превъзхожда отбора на Колби Ловел (Медисънвил, Тексас) и Trey Johnson’s (Уедърфорд, Тексас) 6,22 секунди, заедно с 2x шампиона на WCRA Джо Матерн (Плантърсвил, Тексас) и Кой Бритиан (Рокуол, Тексас) 12,74 секунди.

Шери Барнс (Pilot Point, TX) се вози в Колизеума след Britta Strain и Лондон Горъм (Котула, Тексас) и двамата получиха по пет секунди дузпа. Барнс знаеше, че всичко, което трябва да направи, е да не събори варел. Тя разби състезанието, като изпълни едно от най-добрите изпълнения на вечерта с 13,99-секундно бягане и спечели $12 500 заплата.

След 3x PBR World Finals Qualifier Daylon Swearingen (Пифард, Ню Йорк), Леонардо Лима (Vale Do Pariso, BR) и Deklan Garland (Фостър, ОК), не участва в кръга Triple Crown на Родео, нито един шампион не е коронясан.

На 25 декември и 14ч. Феновете на ET ще могат да се настроят на Triple Crown of Rodeo Round в Cowtown Christmas Championship Rodeo по излъчване на мрежата на CBS.

След стартирането си през май 2018 г., WCRA и нейните партньори отпуснаха повече от 10 860 000 долара нови пари на родео атлети.

Вече са отворени номинациите за следващото майор родео на WCRA – Rodeo Corpus Christi (RCC22) от 11 до 14 май. Спортистите имат право да номинират своите конкурентни усилия във Виртуалната квалификация за родео (VRQ) до 10 април, за да спечелят място в събитието на стойност $550 000.

Всички резултати от събитието можете да намерите тук.