САЩ, мъже, губят от Мексико с 97-88 в квалификационната игра на Световната купа на ФИБА

• Резултат от кутията на САЩ-Мексико
  • Допълнителни цитати
  • Резултати/график от квалификационния турнир за Световната купа на ФИБА в Америка
  • Фото галерия

Квалификационният отбор за Световно първенство по баскетбол за мъже на САЩ (1-1) не можа да преодолее 31-12 скока от третото тримесечие от Мексико (1-1), и САЩ загубиха от страната домакин с 97-88 в квалификационната игра на Световната купа на ФИБА в понеделник вечерта в Чихуахуа, Мексико.

Мексико стреля 17 от 35 от 3 точки в мача, включително най-високите в играта 27 точки от Орландо Мендес, който стреля 7 от 11 зад дъгата. САЩ, който стреля 73,3% през първото полувреме (22-30 FGs), охлади до едва 31,0% от терена през второто полувреме (9-29 FGs) и направи 14 оборота в сравнение с петте оборота на Мексико.

"Добре, трябва да дадете кредит на Мексико, " казах старши треньор на САЩ Джим Бойлън . „Очевидно, направиха изстрели. Правеха големи пиеси, когато имаха нужда. Мислех, че се караме. Мислех, че се опитахме. Но нямахме достатъчно защита, когато имахме нужда от нея, и това е заради тяхното нарушение и стрелбата им.

„Беше ни трудно да излезем от полувремето. Мислех, че е комбинация от тях (Мексико), които изпълняват и правят удари и ние обръщаме топката."

Исая Томас (свободен агент/Вашингтон) беше водещият реализатор на САЩ с 21 точки и най-добрите 10 асистенции в САЩ, но Томас трябваше да напусне играта при 6:18 през четвъртата четвърт, след като получи втория си технически фаул. САЩ изоставаха с 82-76 в този момент.

САЩ се върнаха в рамките на три точки, 84-81 при 5:03 оставащи в играта, но това беше възможно най-близо до САЩ. Стрелбата на САЩ не се подобри, и Мексико стреля 7-от-8 от линията за свободни хвърляния надолу по участъка, за да подпечата победата.

Би Джей Джонсън (Lakeland Magic/LaSalle) имаше 15 точки; и Шак Харисън (Delaware Blue Coats/Tulsa) и Люк Корнет (Мейн Селтикс/Вандербилт) всеки допринесе с по 12 точки.

„Страхотно изживяване е да можеш да играеш за страната си, “, каза Корнет. „Определено е трудно да губиш, особено с родословието и всичко в баскетбола в САЩ. Но Мексико, те ни бият. Те изиграха страхотен мач. Те заслужаваха да спечелят.”

Мексико скочи напред с 4-0, за да започне мача, и водачеството смени собственика седем пъти през първата четвърт. САЩ взеха първото си предимство, 9-8 в 6:32, когато Томас направи 3-указател. Мексико продължи 17-15 с резултат от дълбоко при 3:37, но Брайън Боуен II (Айова Уулвс) се свърза зад дъгата и Джонсън направи последователни 3s, и САЩ поведоха с 24-19 при 1:54. След гол от Мексико, Chasson Randle (свободен агент/Станфорд) и Джонсън, който имаше 10 точки от първата четвърт, добавени резултати за САЩ, което доведе до 28-21 във втория период.

Мексико се приближи до две точки, 30-28 в 8:31 през втората четвърт след тройка, но Хейууд Хайсмит (Делауеър Блу Коутс/Уилинг) изтегли седем точки за САЩ, включително една кошница от дълбока, и САЩ поведоха с 37-28 при 6:57. Отборите си размениха кошници, преди САЩ да съберат серия 10-2, за да поведат с 13 точки, 55-42 с 47,5 секунди в периода. Мексико, въпреки това, направи две 3 във финала 1:25 на строфа, включително зумер на полувремето, който направи резултата 57-48 в средата.

САЩ отбелязаха първи през третото тримесечие, но Мексико направи първата си от шестте 3 точки през третото тримесечие, за да започне своето променящо играта серия. Мексико изравни резултата 64-64 при 5:58 и след това надмина САЩ с 15-5 и се насочи към последния период с разлика 79-69.

Докато САЩ надскочиха Мексико с 39-34, Мексико получи 12 офанзивни дъски, които доведоха до 16 точки за втори шанс, и Мексико също имаше предимство по точки от оборотите, вкарвайки 15 срещу деветте на САЩ.

Тай Елис и Отела Харингтън служи като помощник-треньор на САЩ за квалификационния прозорец за Световната купа на ФИБА през ноември 2021 г.

САЩ ще имат още два прозореца на игра в квалификациите, включително Пуерто Рико (1-1) на 24 февруари и Мексико на 27 февруари, 2022 г.; и Пуерто Рико на 1 юли и Куба (0-2) на 3 юли, 2022 г.

Първите три завършили отбора от всяка от четирите групи от първия кръг ще се класират за втория кръг.

Вторият кръг също ще се играе в три прозореца, включително 22-30 август, 2022 г.; 7-15 ноември, 2022 г.; и 20-28 фев. 2023 г. Трите най-добре завършили отбора от двете групи от втория кръг и най-добре класираният на четвърто място отбор, ще се класира извън зоната на Америка за Световното първенство по баскетбол на ФИБА 2023.