Олимпийски игри 2021 г. по гимнастика за жени, индивидуални резултати в многобоя

Съниза Лий от Getty USA се състезава в състезанието за греда на финала на отбора за жени по художествена гимнастика

В четвъртък, 29 юли, гимнастичките отново излязоха на арената за индивидуалното многобой на Летните олимпийски игри през 2021 г. Имаше общо 24 жени, само по две на държава от по-големите програми. Ето резултатите от многостранното състезание но Бъди предупреден на спойлери.

НЕ ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ, АКО НЕ ИСКАТЕ ДА ЗНАЕТЕ РЕЗУЛТАТА ПРЕДИ ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА NBC

Суниса Лий спечели златен медал

Стигна се до финалната ротация и тя спечели златото с по-малко от две десети от точка, но Лий е индивидуалният златен медалист в многобоя. Ето как е стигнала до там.

Лий стартира страхотно на трезора, което е едно от по-слабите й събития. Тя се представи много добре и получи 14.600, което е с няколко десети по-високо от предварителната й оценка на прескок.

Второто завъртане беше неравномерни успоредки, което е най-силното събитие на Лий и това показа - тя спечели 15 300 за почти безупречна рутина, малко по-висока от нейния предварителен резултат. Това беше достатъчно добро, за да я постави на второ място след две събития.

Третият апарат беше гредата за равновесие. Тя имаше голям удар при първото си умение, поредица от завъртания, но успя да запази равновесие и да не падне. Коментаторите спекулират, че тя е пропуснала втора серия завъртания след тази проверка на баланса. Лий спечели 13,833, което беше почти четири десети от точката по-ниско от нейния предварителен резултат. Но това все пак беше достатъчно, за да я постави на първо място в упражненията на пода.

упражнение на пода, въпреки това, обикновено е най-слабото събитие на Лий. Все още е много добра, но в предварителните срещи, например, това беше най-ниският й резултат с почти цяла точка при 13,433. на финала, тя успя леко да подобри този резултат, печелеща 13 700 - и тя се нуждаеше от това. За да заеме първо място, тя трябваше да се справи по-добре от предварителната си оценка.

Но все още имаше една гимнастичка, която можеше да предизвика Лий за златото, Ребека Андраде от Бразилия. Андраде се нуждаеше от по-добро от 13.8, за да вземе злато, но тя излезе от границите два пъти в рутината си и спечели само 13,666, за да даде на Лий златото. Андраде спечели среброто, а Ангелина Мелникова от Русия спечели бронза.

Резултатите на Джейд Кери

След като Симон Байлс се оттегли от индивидуалното многобойно състезание, САЩ трябва да изпратят Джейд Кери на финала. Тя завърши на девето място по време на предварителните срещи, но нямаше да успее да се състезава поради правилото „двама на държава“.

на трезора, което е едно от по-силните събития на Кери, тя стартира добре с 15.200, което е .844 по-високо от нейния предварителен резултат на свод. Това я постави на второ място след едно завъртане.

На неравните пръти, Кери направи няколко дребни грешки и завърши с 13,500, което е с .633 по-ниско от нейния резултат от предварителните състезания, но все пак беше достатъчно, за да я задържи в надпреварата за медал. Тя беше на шесто място след две завъртания.

Въпреки това, Шансовете на Кери за медал най-вероятно бяха свършили, когато тя падна от гредата за равновесие в началото на рутината си. Тя се върна и приключи, печелете 11,533, но Кери нямаше да се озове на подиума в този момент. Този резултат я свали до 12-о място след три събития.

Упражнението на пода обикновено е най-доброто събитие на Кери, все пак, и тя наистина завърши на висока нота тук. Кери спечели 13.966 и завърши на осмо място. Но дори и Кери да беше отбелязала същото като предварителната си оценка на гредата, тя все пак щеше да завърши едва на седмо място.

Кери ще има шанс да спечели индивидуални медали както на прескок, така и на пода, когато стигнат до финалите на индивидуалното събитие.

Летните олимпийски игри в Токио през 2021 г. се провеждат от петък, 23 юли до церемонията по закриването в неделя, 8 август.

ПРОЧЕТЕТЕ СЛЕДВАЩО:Графикът на Олимпийските игри по гимнастика през 2021 г