Състезател на DWTS се състезава на Олимпийските игри през 2021 г

Актьорски състав от сезон 24 на ABC „Танцуващи със звездите“.

Бивш полуфиналист на „Dancing With the Stars“ се състезава на Летните олимпийски игри през 2021 г. в Токио, Япония — и Симоне Байлс е силно предпочитана да спечели много златни медали. Ето какво трябва да знаете за нейното гимнастическо пътуване и времето за „Танцуване със звездите“.

Biles може да отнесе у дома пет златни медала

Байлс вече спечели пет олимпийски медала. На летните олимпийски игри в Рио де Жанейро през 2016 г. тя взе златото в отборното състезание, индивидуалното многостранно, превод и упражнение на пода. Тя също гледаше злато в гредата за баланс, като се класира за индивидуалното събитие с най-висок квалификационен резултат. Но голямо клатушкане при едно движение почти я изгони от гредата и вместо това тя взе бронзовия медал.

На летните олимпийски игри в Токио през 2021 г. Байлс се стреми да спечели всички златни медали, които е спечелила в Рио, плюс рутината си с греда за равновесие за рекордните пет златни медала на една олимпиада - никоя друга гимнастичка не е спечелила пет златни медала на същата олимпиада.

Бийлс, която вземе вкъщи пет медала от всякакъв цвят, също би я изравнила за трето общо в броя на медалите за гимнастички с общо 10, и пет златни медала щяха да я изравнят за най-много златни медала при девет. Руската гимнастичка Лариса Латинина спечели девет златни през 50-те и 60-те години на миналия век, когато участва в три олимпиади.

Единственият индивидуален уред, който Байлс не е предпочитан да спечели, са неравните успоредки. Всъщност, тя вероятно няма да се класира за финалите на индивидуалните състезания на неравен успоредка - тя не беше в Рио 2016. САЩ бяха представени от Мадисън Кочиан и Габи Дъглас на това събитие през 2016 и 2021 г., САЩ най-вероятно ще бъдат представени в това събитие от Суниза Лий и Джордан Чилс, ако две жени се класират за финалите на събитието. Лий със сигурност ще се класира (с изключение на големи грешки); остава да се види дали САЩ ще пуснат още една гимнастичка на щанги.

Партньорката на Biles от „Dancing With the Stars“ хореографира нейното олимпийско упражнение

Байлс завърши четвърта в 24-ия сезон на „Dancing With the Stars“ заедно с професионалния си партньор Саша Фарбър. Двамата сигурно са се съгласили, защото тя помоли Фарбър да й помогне в хореографията на рутината за упражнения на пода.

„Обикновено, Имам различен хореограф, но тази година чувствам, че трябва да бъдем малко по-различни - подправете го, “, каза Бийлс в документалната си поредица за гледане във Facebook „Симоне срещу самата себе си“. „Дори винаги, когато работех със Саша по „Танцуващи със звездите, винаги сме казвали, 'О, Боже, ако можехме да направим рутина на пода, колко готино би било това?"

Фарбър добави, „Симон има много нахална страна, която наистина се вълнувам хората да видят.“

Байлс е един от над две дузини олимпийци, които са се състезавали в „Dancing With the Stars“ през годините. Другите включват фигуристите Тоня Хардинг, Нанси Кериган, Кристи Ямагучи, Мирай Нагасу, Джони Уиър, Адам Рипън, и Евън Лисачек, танцьорите на лед Чарли Уайт и Мерил Дейвис, лугер Крис Маззер, сноубордистите Джейми Андерсън и Ейми Пърди, гимнастички Мери Лу Ретън, Лори Ернандес, Шон Джонсън, и Настя Люкин, футболист Хоуп Соло, скейтър Аполо Антон Оно, състезател по плажен волейбол Мисти Мей-Тринор, бобслейист и състезател по лека атлетика с препятствия Лоло Джоунс, боксьорите Флойд Мейуедър и Шугър Рей Леонард, спринтьор Морис Грийн, тенисистките Моника Селеш и Мартина Навратилова, и плувци Натали Кофлин, Райън Лохте, и Виктория Арлен.

Летните олимпийски игри в Токио през 2021 г. се провеждат от петък, 23 юли до церемонията по закриването в неделя, 8 август. Премиерата на сезон 30 на „Танцуващи със звездите“ е понеделник, На 20 септември от 20 ч. ET/PT на ABC.

ПРОЧЕТЕТЕ СЛЕДВАЩО:Графикът на Олимпийските игри по гимнастика през 2021 г