Какво представляват националните точки за фехтовка на САЩ

Знаем, че много нови родители на фехтовка са объркани от темата за фехтовка на национални точки . Научавате се за практика и техника и състезания по фехтовка, след това чувате други родители да говорят за тези точки и дали детето им има такива, и … Изчакайте, детето ви има ли такива? Трябва ли им?

Истината е казана, националните точки не е сложна тема, когато я разбиете. Първо обаче, имайте предвид, че подробното обяснение може да бъде намерено в Наръчника на атлета. Въпреки това, както при повечето книги с правила, които трябва да бъдат подробни и всеобхватни, наръчникът може да бъде малко обезсърчителен. Познавам родители, които са се опитвали да го прочетат и бързо се обезсърчават. Все пак това е важен ресурс, и мисля, че след като имате прилично разбиране на тема като национални точки, след това можете да прочетете наръчника, за да попълните празните места, когато сте готови.

въпреки това, ето моят опит да обясня националните точки по начин, който е ясен и не завладяващ. Приветствам вашите отзиви и въпроси, след като ги прочетете!

Национално класиране на точки (NPRS) е официалният термин, но най-често хората просто говорят за печелене на национални точки. NPRS е механизъм за класиране, който USFA прилага към фехтовачи, участващи в турнири на национално или международно ниво. Въз основа на тяхното крайно класиране в турнир за присъждане на точки, на фехтовачите се присъжда съответния брой точки.

Ключов момент:В някои от големите турнири, можете да спечелите национални точки въз основа на това как завършите.

Фехтоваците могат да натрупват точки през целия сезон и след това се прилага формула, която създава крайните суми и класирането въз основа на тези суми в рамките на определена възрастова група.

Точките не са ограничени до един фехтовски сезон, по-скоро те се движат между сезоните в рамките на плъзгащ се прозорец от една година. Оттук и името " Подвижен Класиране по точки”. Класирането на точките се поддържа отделно за всяка категория оръжие/възраст/пол. Y12 Men’s Foilist може да се класира високо в това конкретно положение и да има по-нисък клас за Y12 Men’s Epee. Двете класирания нямат никакво влияние едно върху друго.

Системата, която поддържа позицията на точките, се нарича National Points Rolling Standing (или NPRS). Базата данни на USFA често се актуализира в рамките на разумно време с резултатите от най-новите състезания и всички фехтовачи в тази възрастова/оръжия/пол категория са подредени от най-висока до най-ниска национална позиция.

И така, каква е употребата на националните точки?

Националните точки се използват в следните ситуации:

1. Първо и най-важно, като механизъм за класиране на фехтовачи в един и същи пол/оръжие/възрастова група един срещу друг на национално ниво.
  2. Фехтовател, който иначе не отговаря на условията за участие в състезание в следващата възрастова група, може да участва, ако има национални точки в своята възрастова група. Например, фехтовател Y10 обикновено може да участва само в състезания Y10 и Y12, но ако фехтовач Y10 е в NRPS в категория Y12, след това могат да участват в състезание Y14.
  3. На национално, регионален, и понякога дори местни турнири, националните точки се използват за засичане на участниците в първоначалното засяване за пулове. Важно е да се отбележи, че на такива състезания, ще се вземат предвид само национални точки от конкретната възраст/оръжие. Например, ако фехтовачът е класиран както в Y10, така и в Y12 в определено оръжие, и състезанието е Y10, само класирането в Y10 ще бъде взето предвид за целите на засяване.
  4. Фехтовачите на NRPS за определена възраст/оръжие автоматично се квалифицират да фехтуват на турнири на национално ниво за оръжие за тази възраст, като шампионати, NACs, или Юлски предизвикателства.
  5. За по-възрастни категории (напр. кадет, младши, Старши, ветерани), национални точки се използват за попълване на квотата на фехтовачи от САЩ, които могат да фехтуват в международен план. Например, в международни турнири за кадети, на първите 20 най-високо класирани фехтовачи автоматично е разрешено да фехтуват в международен план, с по-ниско класирани фехтовачи, поставени в списък за готовност (отново, по реда на национално класиране).
  6. Националният отбор във всяка възрастова категория е съставен от най-високо класирани фехтовачи в тази категория. Но ако все още четете тази публикация и вие или вашето дете сте в момента, в който тази точка е уместна, вече знаете всичко, което трябва да знаете за точките! И вероятно сега е подходящ момент да ви помоля да коментирате под тази публикация в блога!

Тази публикация не обхваща всичко, което трябва да знаете за националните точки, но за по-новите фехтовачи, сега трябва да разберете защо са важни и как се използват. Как да ги получа, когато броят и когато не, и много повече ще бъдат разгледани в следващите публикации. Останете на линия!