Уест Хем 0-3 Брайтън Пет неща:Реещи се чайки

Мъри носи скоба – theguardian.com

Скоба на Глен Мъри помогна на Брайтън и Хоув Албион да победят с 3:0 над Уест Хем Юнайтед, които се борят да се представят в съответствие с очакванията си преди сезона. Ето пет неща от играта.

Gross олицетворява превъзходния глад

Уест Хем разполага с екип от опитни участници във Висшата лига, но с едно или две изключения, им липсваше гладът да играят един за друг. Вторият нападател Паскал Грос показа по-силен темп на работа, използвайки правилната форма на тялото, за да спре Мануел Ланзини и Педро Обианг да играят през линиите. Gross обедини този суров ентусиазъм с технически умения, перфектният му удар от свободен удар в 10-та минута намери главата на Мъри, който кимна вкъщи.

Кратка магия на Уест Хем

За период от пет минути точно след средата на първото полувреме, Уест Хем игра с малко енергия и вдигна домакините. Ланзини и Обианг започнаха да влияят на играта от дълбоко, Михаил Антонио и Артър Масуаку се разтегнаха, докато Cheikhou Kouyate, първоначално халф, избута нагоре, за да осигури физическо присъствие до Хавиер Ернандес. Брайтън бяха върнати обратно в собствената си кутия, но оцеляха през този период невредими, благодарение на добрата защита от Бруно, Люис Дънк, Шейн Дъфи и Гаетан Бонг. Последният блокира усилията на Ланзини след добра топка към задната греда на Пабло Забалета.

Харт в устата

В известен смисъл беше заслуга на Брайтън, че, въпреки че не винаги показва голямо намерение за атака, те все пак успяха да вкарат три пъти. Джо Харт смяташе, че е спасил страната си при 1-0, когато отрече  Мъри един на един, след като зле преценен удар с глава на Уинстън Рийд даде топката на Грос. Работата на Харт беше доказана напразно няколко минути по-късно, когато Хосе Изкиердо грабна втория на Брайтън. Без предизвикателство от Забалета, зле настроен от Обианг и половинчат в защита от Хосе Фонте, той отприщи отличен удар с десен крак, който влетя в горния десен ъгъл.

Бавно второ полувреме

Уест Хем замени Kouyate с Andre Ayew на почивката, но тази промяна на системата и персонала не подобри представянето им, с пряк свободен удар на Ланзини в 65-та минута. Те показаха повече шофиране за пет минути, сам, от първото полувреме, отколкото те показаха в цялост на втория. Като се има предвид, че повечето отбори, когато губят, прилагат по-голям натиск, докато играта продължава, Плоският дисплей на Уест Хем през второто полувреме е ужасно обвинение за проблемите със съблекалнята в този клуб.

Брайтън завършва с блясък

Мъри можеше да добави трети гол след равномерен обратен пас на Антъни Нокърт, но беше отречен от Джо Харт. Спасяването на стопера на Англия обаче само забави скоката на 34-годишния футболист, което той завърши от място, след като беше спънат от изморителен Забалета на 75 минути. Това беше първата победа на клуба като гост от март 1983 г.:за всички валидни въпросителни около бъдещето на Уест Хем Юнайтед и Славен Билич, тази вечер принадлежеше единствено на Брайтън.