Ман Юнайтед 4-1 Бъртън Рейтинг на играчите:Magic Mata

Рашфорд пое добре головете си – sportsmole.co.uk

Маркъс Рашфорд отбеляза дупка, когато Манчестър Юнайтед достигна до осминафиналите на EFL Cup с победа с 4-1 над Бъртън Албион. Джеси Лингард и Антъни Марсиал завършиха разгрома, за да изпратят пивоварите, който събра късна утеха чрез Лойд Дайър. Ето пет основни точки за разговор от мача.

Манчестър Юнайтед

Серхио Ромеро – не успя да засече свободния удар на Палмър, но стана голям, за да попречи на Мейсън да го разбие. Цяла вечер имаше само два изстрела в целта. 5

Матео Дармиан – се бореше да изкорени Акинс в началото, заподозрян за гола и не даде много напред. Валенсия няма да се страхува за мястото си. 4
Крис Смолинг – не беше подложен на голям натиск, но направи няколко добри удара с глава в защита. 6
Виктор Линделоф – надмощен от Варни за шанса на Мейсън, изигра лошо преценен пас към Карик, който доведе до удар на Бъртън и не защити вратата си с достатъчно агресия за тяхна утеха. Имаше очевидни уязвимости, които биха могли да бъдат разкрити допълнително в по-тестваща игра. 3
Дейли Блинд – въпреки липсата на темпо, той поддържаше атаки добре с някои интелигентни бягания напред. Готов да отреже вътре, когато пространството го налага. 8

Michael Carrick – спаси задната линия в началото, като изряза няколко центрирания. Контролиращо присъствие навсякъде. 9
Андер Ерера – имаше както лиценза, така и физическите възможности да продължи. Открадна топката няколко пъти, за да настрои удари за белите дробове през първото полувреме, но той го запази кратък повече във втория. 7

Джеси Лингард – не съвсем на същото техническо ниво като Мата, но той върши много безкористна работа, която създава пространство за други играчи. 8
Хуан Мата – удоволствие за гледане. Някои прекрасни трикове и движения, фино претеглени топки към атакуващи скоростни играчи и лош късмет сам да не влезе в протокола. Ако не беше свален на полувремето, Юнайтед можеше да удвои крайния си резултат. 10
Антъни Марсиал – представляваше заплаха през цялата вечер с тичането си отзад. Пое гола си с апломб и в друг ден можеше да направи хеттрик. 8

Маркъс Рашфорд – уверен завършек за първия си гол и също толкова впечатляващ удар от по-нататъшен удар за втория му. Обикновено победи защитата на Бъртън за темп и направи всичко възможно, за да задържи Лукаку на пръсти. 9

Люк Шоу (на 45) – достатъчно прилична работа в защита, но като се има предвид, че играеше пред друг ляв бек, той не предостави уау фактора, за който човек може да се надява за напред. 5
Скот Мактоминей (на 64 г.) – не е осигурил вида стремеж, който се очаква от завършил академия, особено в напреднала позиция. Движението му извън топката подсказваше, че ще се чувства по-удобно с по-дълбока роля. 5
Жоел Перейра (на 78) той беше тестван само в умиращите моменти, когато не успя да удържи центриране и беше наказан с гол на Дайър. Нервите го хванаха. 3

Бъртън Албион

Конър Рипли – направи много спасявания, особено през първото полувреме. Може би се е направил по-голям за отваряне, но не можеше да направи много за следващите три гола. 5

Том Фланаган – всеки път, когато топката влизаше зад него, той възстановяваше добре позицията си, за да откаже възможности за стрелба от него. Виновен за затварянето на Марсиал твърде рано за четвъртия гол и оставяйки място след себе си. 6
Бен Търнър – кошмарни 45 минути. Разположен твърде тясно за първия гол, неволно отклони топката за третия и се мъчеше да се справи с темпото на Юнайтед. Честно казано, както и много защитници от Висшата лига. 2
Том Нейлър – някои добри предизвикателства и в един момент, той смело пренесе топката в противниковата половина. Въпреки това загуби Марсиал за първия гол и не успя да направи хитро под натиска на Рашфорд за четвъртия. 3

Мати Лунд – като халф по професия той не гледаше на дома си като крило, отчасти поради нивото на опозиция. Все пак безупречен за всеки един от головете и се появи на задната греда за един полушанс към края на първото полувреме. 4
Мати Палмър – това отваряне за Лунд дойде чрез отворена игра от Палмър, чийто ранен свободен удар в наказателното поле създаде проблем за Ромеро. Не най-работната игра, но изглеждаше технически изпълнена срещу един от най-добрите халфове в Англия. 6
Надежда Акпан – не показа храбростта, необходима за ролята, която му беше дадена. Неуспешен да затвори Рашфорд през второто полувреме беше мегнат от Мата, преди Юнайтед да удари гредата. Слаб дисплей. 2
Джейми Алън – някои ярки бягания в началото, но понякога малко нерешителен в позиционирането си извън владение. Имаше удар извън целта извън зоната към края на първото полувреме, но беше отстранен на почивката. 3
Лойд Дайър – най-яркият играч на Бъртън в ранните етапи, причинявайки проблеми отляво. Вкара утешителния гол и ще бъде доста доволен от индивидуалното си представяне. 7

Люк Варни – имаше кротен удар от разумна позиция, след това надмощи Линделоф, за да създаде ранния шанс на Мейсън, и двете през първия половин час. Уморен от там. 4
Джо Мейсън – неуспешно се опита да чипи Ромеро с представително начало в 26-ата минута, но иначе се бореше да окаже влияние. Не най-бързият и да покаже способността си, имаше нужда от повече предни бегачи около себе си, отколкото имаше. 3

Стивън Уорнок (на 45) – подкрепи нещата отзад. Победен за темп за четвъртия гол, но това беше единственото, което Бъртън призна. 6
Люк Мърфи (на 45) – добави присъствие и хладнокръвие към производството. 6
Лукас Акинс (на 78) – внесе известно темпо в играта на Бъртън, което беше ключово за късния гол. 7