Уест Хем 1-0 Тотнъм Девет неща:Али анонимен

Победителят на Ланзини – sportinglife.com

Победителят от второто полувреме на Мануел Ланзини даде победа на Уест Хем с 1:0 над горчивия съперник Тотнъм – но какво научихме от играта?

Добре пробит Уест Хем

Характерът и битката на този отбор на Уест Хем бяха поставени под въпрос на моменти този сезон, но някои трудни ранни предизвикателства задават тона на това дерби. Тяхната упоритост беше свързана с екипната работа като нападатели на Ланзини, Андре Айю и Джонатан Калери купиха плановете на Славен Билич извън владение. Те натиснаха в унисон в правилните области, умело подкрепен от борбения Cheikhou Kouyate с Марк Ноубъл, който почиства отзад.

Добрата минута на Тотнъм

По средата на първото полувреме, Адриан Сан Мигел трябваше да направи три спасявания за 60 секунди. Ударът на Хари Кейн беше блокиран от стопера, както беше на Деле Али от Хосе Фонте, тогава Ейдриън протегна левия си крак, за да откаже последващите действия на Кейн, преди да спаси удара с глава на Ерик Дайер от резултатния ъгъл. Без импровизираните рефлекси на испанеца в този момент, може да обсъждаме съвсем различна игра.

Съмнителен избор на Почетино

Шпорите не започнаха от този период на натиск и това може да е рядък случай, в който изборът на отбора на Маурисио Почетино може да бъде критикуван. Контузията на Дани Роуз беше пречка и отборът нямаше ширина отляво в негово отсъствие, с Бен Дейвис по-предпазлив краен защитник по природа. Въпреки това, преместването на Кристиан Ериксен в лявата част на халфовата линия по време на мача означаваше, че нямаше темпо на този фланг. Срещу отбор по-долу в таблицата, може да се постави под въпрос дали и двамата халфове Диер и Виктор Ваняма са били необходими. Дуото нямаше самочувствие да играе бързо, рискови пасове, които може да са отворили Уест Хем.

Анонимен Али

Али имаше отличен голмайсторски сезон. Въпреки това, с последното трето място и услугата, която той изисква, не се предоставя, Шпорите се нуждаеха от атакуващия си халф, за да повлияят повече на играта в средната третина. Вместо, Али имаше само 39 докосвания за 90 минути и 18 извън последната трета, подчертавайки дистанцията му от действието. Когато Шпорите доминират, 21-годишният може да си позволи да бъде дистанциран и да прави фини бягания в опасни зони, поради което е отбелязал 22 пъти. Когато обаче се борят, той трябва да помогне на съотборниците си, за да изгради атаки и да получи малко услуга на Кейн.

Използването на топката от Уест Хем

Представянето на "чуковете" в първото полувреме не беше перфектно. Уго Лорис трябваше да блокира удара на Ланзини в 28-та минута, но нападателят дърпа встрани при по-ранно отваряне и своенравният удар на Куяте провали шанс за създаване, след като Диер даде топката. Повече последна трета производителност им позволи да имат по-добри шансове след почивката, въпреки това.

Wing-backs създадоха победителя

Представянето на Уест Хем беше солидно, но не и в защита, доказателство за това е впечатляващото атакуващо движение на Сам Байрам отдясно и неговия колега крило-бек Арън Кресуел отляво. Първият стреля с предупредителен знак в 52-та минута, когато пресече за Айю, но бившият нападател на Суонзи стреля с гола на негова милост. Байрам продължи да тласка напред и дуото бяха в последната трета, за да изградят победител. Кръстът на Кресуел беше държан в игра от Байрам, преди Айю да докосне топката за Ланзини, за да тласне към дома, искрящ делириум.

Удобен край

Шпорите не оказаха натиска, който можеше да се очаква за четвърт час, като се има предвид, че това е последният им шанс да спасят надеждите си за титлата. Заместниците Робърт Снодграс и Ашли Флетчър комбинираха това, което можеше да бъде секунда, първият настройва втория да пие широко един към един в умиращите секунди.

Тотнъм мечта през тази година

Поражението означава другите съперници на Шпорите в Лондон, Челси, могат да спечелят титлата с последователни победи преди следващата игра. Неуспехът да спечели най-голямата награда на английския футбол обаче не трябва да отслабва отличните две години и клубът все още има вълнуващо бъдеще.

Огромна победа за чуковете

Въпреки че Уест Хем не се бори да остане на крака или да се класира за Европа, имаха нужда от тази победа, както винаги. Преместването на нов стадион беше бурно преживяване за привържениците, някои от които основателно бяха започнали да се чувстват разочаровани от своя клуб. Един добри 90 минути няма да променят всичко, но не беше без значение за тези фенове да видят отбор, който играе с лидерство и се бори да победи горчивите си съперници. Клубът трябва да възстанови чувството си за гордост и идентичност – това беше една стъпка към това.