Брентфорд срещу Блекбърн:драма в последния ден

Елиът Бенет направи широк напред миналата седмица – rovers.co.uk

Състоянието на второ ниво на Blackburn е на ръба на ножа. Победата няма да е достатъчна, ако Нотингам Форест и Бирмингам изравнят резултата си, но те също биха могли да теглят и теоретично дори да загубят и да останат нагоре.

Би било опростено да се каже, че неделя ще определи дългосрочното бъдеще на клуба, защото провали през последните пет години, на и извън терена, направиха много щети. Въпреки това, с клуба в дългове, като същевременно притежава застаряващ отбор, предлагащ малка стойност на препродажба, Шампионският статус е може би единственото нещо, което прави клуба привлекателно предложение за потенциалните купувачи.

Противниците на Брентфорд имат свои собствени стимули да спечелят неделния мач, дори и да не са толкова грандиозни. Пчелите могат да изравнят точките от миналия сезон от 65 с равенство, или го победи с победа. Тази прогресия изглежда още по-впечатляваща, като се има предвид колко по-силни бяха първите шест или седем отбора тази година в сравнение с миналата.

Един от тях е съперникът от Западен Лондон Фулъм, с когото Брентфорд направи равенство 1-1 за последно, със старши треньора Дийн Смит, който показва известна тактическа проницателност. Вратарят Даниел Бентли спаси дузпата на Том Кеърни и ги спаси в трудното първо полувреме, което завърши на ниво. през второто полувреме, той избута Нико Йенарис по-нагоре по терена, за да Хари Стефан Йохансен, кара Зейн Уестбрук да откаже място за Керни.

Въпреки че Bentley трябваше да направи още няколко спасявания след почивката, пчелите не бяха доминирани по същия начин, както Флориан Йозефзун и Ласе Вибе се приближиха. Последният отбеляза 13 гола през 2017 г. в отбора на Bees, който отбеляза 50 във всички форми оттогава насам Олд Ланг Син .

Атакуващото трио на Джота, Vibe и Sergi Canos изглеждат много силни, но заплахата на Брентфорд произтича от бързата игра отзад. Най-добрият шанс на Блекбърн да задуши натрупаната си игра може да бъде да стартират трима нападатели, които са готови да работят усилено и да затворят.

Това направи Тони Моубрей при победата с 1:0 миналата седмица над Астън Вила. Той използва система 3-4-3 с Елиът Бенет отляво на предната тройка, поставяйки в пет предизвикателства. Дани Греъм и Сам Галахър също са способни да направят промяна и биха могли да имат също толкова важна роля без топката, колкото и с нея. Чарли Мългрю се завръща в отбора на централния бек и самообладание и ноу-хау на бившия келтик могат да направят разликата.

Блекбърн станаха по-организирани, борбен и трудолюбив при Моубрей. Те допуснаха само веднъж в последните си четири мача и последните си два опонента, Вълци и Астън Вила, са събрали само три изстрела в целта заедно.

Малко вероятно е Брентфорд да бъде също толкова лишен от идеи и изобретения, както и Мидлендърс. За разлика от много други отбори, техният талант, младият отбор е склонен да процъфтява, когато няма за какво да играе, както видяхме в края на миналия сезон, както и този.

Ако Блекбърн гони гол през второто полувреме, плавността на играта на Брентфорд може да излезе на преден план.

Присъдата на Футболната лаборатория: 2-1