Шефилд Уензди 3-0 Бирмингам:Пет неща, които научихме

Може ли Роудс да надгради първия си гол за Совите? – themarshalltown.com

Шефилд Уензди циментира мястото си в челната шестица след победа с 3:0 над Бирмингам – но какво научихме от мача?

В сряда бяха по-клинични

Най-добрите периоди на Шефилд Уензди в мача бяха в първите и заключителните 10 минути на мача. Заслуга на голмайсторите Джордан Роудс и Сам Уинъл е, че те отбелязаха два гола, а отборът отбеляза три комбинирано за тези 20 минути. Последният имаше тенденция да отслабва дълбоко и да играе линкове, докато Роудс играеше на последното рамо, срещайки подаването на Рос Уолъс в 9-та минута, за да върне топката у дома без белези. Всеки път, когато топката влезе в ложата на Бирмингам, пляскащ Томаш Кушчак, разклатеният Джонатан Граундс и обривният Пол Робинсън изглеждаха нервни от това какво може да направи дуото.

Бирмингам бързо се подобри

В рамките на три първи половин минути, Бирмингам удари дограмата два пъти. Сам Хътчинсън от Шефилд Уензди се насочи срещу собствения си пост, докато десният бек Емилио Нсуе, който впечатли занапред, удари гредата след центриране на Дейвид Дейвис. Енергичният халф, наред с други, направи много превъзходни центрирания през първото полувреме, подпомогнат от халфовата линия в сряда, която на моменти отстъпваше твърде лесно.

Бирмингам имаше нужда от завършек

Имаше равностойно начало на второто полувреме. Домакините заплашваха мимолетно от сетовете на Уолъс, докато Крейг Гарднър имаше множество опити, удря страничната мрежа със свободен удар и по-късно гредата с твърд удар от открита игра. Това усилие обаче дойде само след като Джанфранко Зола добави атакуващия халф Керим Фрай, който се комбинира превъзходно с припокриващия се ляв бек Чеик Кейта. Последният премина към близкия стълб, но, не за първи път тази година, Лукаш Юткевич се подхлъзна в решаващия момент. Ако сините имаха хищен голмайстор като Winnall или Rhodes, атакуващ топката в този момент, или наистина през цялата игра, можеше да е друга история.

Крайните защитници впечатляват

Без започващи крила, и четиримата крайни защитници имаха допълнителни отговорности за атака. Нсуе през първото полувреме и Кейта през второто се отличиха за Бирмингам, дори ако понякога освободиха пропуски отзад. Левият бек на Owls Морган Фокс беше по-близо до „бавната и стабилна“ страна на спектъра, но съотборникът Джак Хънт от другата страна отговори на някои от критиците си. Той беше от ключово значение за най-добрите магии на домакините и създаде чудесно пресичане за наведена глава на Winnall, което постави играта извън съмнение.

Посегнете към „звездата“

След бляскава кампания от 15/16, в която той остави експертите от шампионата да мъркат от неговия контрол и усет, Фернандо Форестиери изглежда е оставил славата да му стигне до главата. След като е шунтиран наляво, за да побере отличните Winnall and Rhodes, аржентинецът беше изведен, за да направи път на Адам Рич. Бившият човек от Мидълсбро се оказа по-естествен обитател на ролята на лявото крило, осигуряване както на защитния баланс, така и на капацитета за пренасяне на топката нагоре по терена. Рич направи това за крайния гол, когато сините оставиха празнини отзад, бутане високо на терена, широкият мъж завърши спокойно отвъд Кушчак.

Това не беше безупречно изпълнение от Шефилд Уензди, но те бяха по-добри и в двете кутии.