Mystic Guide на шейх Мохамед печели 12 милиона долара за Световната купа в Дубай 2021 г

Шейх Мохамед ал Мактум създаде Световната купа в Дубай преди 25 години и за девети път господарят на Godolphin Racing я притежава.

Mystic Guide, обучен от американеца Майкъл Стидъм, винаги изглеждаше като победител в събота вечер в международната феерия за 12 милиона долара на хиподрума Meydan. Фаворитът за 8-5, под ръководството на Луис Саез, издебна темпото на трето място, преди да изчисти в средата на участъка за победа с 3 3/4 дължина над базирания в Япония дълъг стрелец Chuwa Wizard.

Късният френски Magny Cours, друг продукт на Godolphin, се издигна на трето място, като темпото Hypothetical (Дубай) е четвърто в 25-ото изпълнение на Купата.

„Това беше планът да получим добра позиция и всичко се получи добре“, каза Саез. „Можех да усетя на полюса три осми колко сила притежава и той беше фантастичен.“

Мистично ръководство – Снимка с любезното съдействие на Coglianese Photos

Вечерта беше помрачена по-рано, когато Zenden, удар с 53-1, спечели наградата Golden Shaheen на стойност 1,5 милиона долара, след което се разби след финалната линия и беше евтаназиран. Той получи комплексна фрактура на левия преден крак.

61-годишният Стидъм никога не е бягал с кон извън Северна Америка, а Mystic Guide никога не е бягал по-далеч от 1 1/8 мили. нямаше значение. Stidham го подготви перфектно и дистанционното родословие на Mystic Guide (от Ghostzapper от кобила A.P. Indy) му послужи добре. Това беше четвъртата победа за 4-годишното дете в осем старта.

„Чувствах, че най-накрая дойде мой ред да се насоча към голямото време и наистина исках това да се случи“, каза Стидъм. „Правя това от 40 години и в момента това са 40 години спомени.“

Полето беше намалено до 12, след като Great Scot и Military Law бяха надраскани, защото и двете се разхлабиха. Големият шотландец се държеше неправилно и пробяга две обиколки на пистата, след като беше изведен на пистата. Military Law се плъзна под сергията си в портата и препусна в галоп към задната част, забавяйки времето за пост с 14 минути.

Забавянето беше малко обезпокоително.

„Той започваше да се вълнува и аз бях притеснен, но класата и способностите му се представиха“, каза Стидъм. „Когато го видях да заеме добра позиция на трето място, се чувствах добре, но не бях сигурен. След това надолу по алеята беше невероятен.”

Състезанието за Световната купа беше отменено миналата година заради пандемията, а тази година се проведе при закрити врати заради протоколите за COVID-19.

„Какво брилянтно представяне на Mystic Guide“, каза австралийският участник в състезанието Крейг Евънс. „Той беше абсолютно доминиращ. Майкъл Стидъм и Луис Саез направиха едно действие на Световното първенство.”

Mystic Guide покри състезанието на 2000 метра [около 1 ¼ мили] за 2:01,61.

Mishriff удря уникален двойник на Саудитска Арабия и Дубай

Ако Мишриф не е най-добрият трениран кон в света, кой е?

4-годишната суперзвезда на Англия се събра от далеч, за да вземе 5 милиона долара Dubai Sheema Classic на Meydan пет седмици след като спечели Купата на Саудитска Арабия на стойност 20 милиона долара. Съботното състезание беше на 1 1/2 мили на трева. Купата на Саудитска Арабия беше 1 1/8 мили по пръст. Неговата комбинация от превъзходство и гъвкавост не може да бъде по-рядка.

Бегият син на Make Believe, обучен от Джон Госдън, се хвърли по средата на пистата под ръководството на 21-годишния ирландец Дейвид Игън, за да изпревари с глава японския Chrono Genesis.

„Надявам се, той е конят, който ще направи кариерата ми“, каза Игън. „Той ме доведе до следващото ниво, като спечели Купата на Саудитска Арабия, а това е просто черешката на тортата.

„Много хора се питаха защо г-н Госдън и [собственикът] принц Фейсал го карат на терена на повече от миля и половина. Някои казаха, че е грешно решението да не отиде за Световното първенство, за което той може да е бил фаворит, но това беше правилното решение."

Mishriff плати щедри $14,60, защото залагащите се запитаха дали може да спечели на разстояние три шестнадесети от миля по-далеч, отколкото някога е бил.

По-рано Госдън и Тади Госдън, неговият син и помощник, спечелиха 4 милиона долара Dubai Turf с 8-5 фаворит Лорд Норт. Това беше първата победа на жокея Франки Детори в нощта на Световната купа от 2012 г. насам.

Романсът на Rebel превзема U.A.E. Дербита

Rebel’s Romance ($26,10) се надигна от средата на раницата за William Buick и се оттегли, за да вземе клас 2, U.A.E. Дерби с пет дължини над любимия Panadol. Англичанинът Чарлз Апълби обучава кастрата, отгледан в Ирландия и собственост на Godolphin. Времето за 1 3/16 мили по бърза писта беше 1:56,25.

Дългият удар подобри рекорда си в кариерата си до 4-за-5, след като отскочи от четвъртото място миналия месец в саудитското дерби на миля.

„Този ​​кон беше добър като 2-годишно и наистина е пораснал“, каза Бюик. „Знаехме, че няма да се приближим по-рано, но той се качи под мен много добре в правата.

Rebel Romance спечели 100 квалификационни точки за Дербито в Кентъки, като 40 отидоха за Panadol и 20 за третото място New Treasure. Няма U.A.E. Derby runner спечели Run for the Roses, като първият си победител, China Visit (2000), отбеляза най-добрия финал (шесто място) през 2000. Десет пропуснаха Derby, а трима завършиха на последно място.

Екстравагантното дете предприема спринт на трева за САЩ

America's Extravagant Kid ($34,50) избра идеалното място, за да сложи край на поредица от седем загуби от състезания [пет секунди], като се втурна късно под ръководството на Райън Мур, за да спечели $1 милион, 6 стадия Ал Куоз спринт. 8-годишният каринг даде на треньора Брендън Уолш рекорд 2 към 2 в деня на Световната купа в Дубай. Първият състезател на ирландеца в Дубай, Plus Que Parfait, взе миналогодишното дерби на ОАЕ, преди да завърши осми в дербито в Кентъки.

Това беше 50-ият старт за Extravagant Kid, който се класира четвърти миналата есен в Breeders’ Cup Turf Sprint. Той има осем победи и 12 секунди в 26 старта за Уолш през последните четири години.