Съставът на Belmont Stakes за 2021 г. представя изобилие от опции за залагане

За тези от нас, които обичат да играят на понита, $1,5 милиона Belmont Stakes (G1) е състезание, на което нямаме търпение да заложим – трио от дълги удари на Тод Плетчър, победител в Preakness (G1), който не е фаворит, и избор на сутрешна линия 2-1, който търси изкупление след първото поражение в кариерата си в Дербито на Кентъки (G1).

Животът на пистата Triple Crown беше едно диво каране през последните пет седмици и състезателната част завършва в събота в 1 ½ миля Белмонт, най-дългото и изтощително състезание в серия.

И в случай, че не сте, треньорът на Залата на славата Боб Бафърт няма да бъде наоколо, след като неговият положителен тест за наркотици след състезанието, завършил на първо място в Дербито Медина Спирит, беше потвърдено по-рано тази седмица и спирането му от влизане на коне на пистите в Ню Йорк, както и на Чърчил Даунс, продължава. Medina Spirit може да бъде дисквалифициран от победата, след като Комисията по конни надбягвания в Кентъки разкрие решението си по въпроса.

Въпреки това, 153 rd изданието на Belmont изглежда е едно от най-конкурентните полета от известно време - осем 3-годишни деца, водени от Essential Quality (5-за-6 след като се движи четвърти в дербито), 3-1 втори избор Ромбауер след победата му Preakness с 11-1 и тройката на Плетчър от Известен дневен ред (6-1), Бърбоник (15-1) и първи победител Изпреварва (20-1).

Разтърсете своя свят , водещият победител в Санта Анита Дерби (G1), който имаше ужасен старт в Дербито в Кентъки и завърши 17 , иска да отскочи в Белмонт.

„Надяваме се да оправим кораба в Белмонт“, каза треньорът на Rock Your World Джон Садлър.

Брад Кокс, който тренира 2-годишния шампион Essential Quality, има големи надежди с първия си титуляр на Белмонт, след като жребчето прескочи Preakness.

„Той определено е достатъчно добър, за да спечели състезание за Triple Crown“, каза Кокс тази седмица. „Мисля, че той показа това в дербито. Той положи усилия за победа... Надяваме се, че сме готови за голямо състезание в събота.”

Ромбауер, може би най-универсалният бегач в тази област, спечели на три различни повърхности, каран от шест различни жокеи – седмият ще бъде в Белмонт с Джон Веласкес на борда – и се състезава на шестата си състезателна писта.

„Спечелването на което и да е състезание за тройна корона е фантастично, Belmont наистина е „Тестът на шампиона“ и със сигурност би било хубаво да вдигнем такъв трофей в събота,“ “ каза треньорът на Ромбауер Майкъл Маккарти, бивш асистент на Плетчър в Ню Йорк.

Pletcher има предимството на домашния път. Новоизбраният в Залата на славата на състезанията, лидерът на спорта за всички времена по печалби с повече от 406 милиона долара, търси своята четвърта победа в Белмонт. Най-добрият му шанс изглежда е Известен дневен ред, победител в дербито на Флорида (G1), но не особено конкурентен девети в дербито след неравномерно начало.

„Щастлив съм с него. Неговото енергийно ниво е супер“, каза Плетчър. „Харесва ми как той се справи с основната песен тук, така че го очаквам с нетърпение.“

Включени са още Hot Rod Charlie, трети в Дербито, и France Go de Ina (седми в Preakness).

Дъг О’Нийл, който тренира Хот Род Чарли, се надява на късмет в Белмонт. През 2012 г. неговият победител в Derby и Preakness I'll Have Another беше одраскан от състезанието с контузия на сухожилие ден преди опит за Triple Crown. Другият му победител в дербито, Nyquist (2016), се класира трети в Preakness, след което вдигна треска и беше изтеглен от разглеждането на Belmont.

„С дистанция мисля, че ще му отива добре“, каза О’Нийл за Hot Rod Charlie. „Той спечели с 1 3/16 (мили) в дербито на Луизиана. Мисля, че скоростта на вратата и гъвкавостта му също ще бъдат предимство.”

NBC Sports ще излъчи по телевизията Belmont, започвайки с отразяване на NBCSN от 15-17 часа ЕТ NBC поема управлението от 17:00 до 19:00 часа. Часът на публикацията за Belmont е насрочен за 18:49 ч.

Подкартата е подредена със седем други състезания от клас 1 и включва като 2020 Breeders' Cup Dirt Mile (G1) и 2021 Pegasus World Cup (G1) победителят Knicks Go в $1 милион Метрополитън Хендикап и победителят от Кентъки Оукс (G1) за 2020 г. Shedaresthedevil в $500 000 Ogden Phipps, който загуби двама от основните си претенденти през последните два дни - 2020 Preakness печелившите Swiss Skydiver и Valiance. И двамата вдигнаха треска.

Очаква се най-малко 11 000 фенове да присъстват на Belmont Stakes Day една година, след като няма зрители на пистата поради пандемията от COVID-19. Също така, Belmont се връща на редовното си място като последно състезание на Triple Crown и на обичайното си разстояние. Миналата година това беше първото състезание Triple Crown и разстоянието беше намалено до 1 1/8 мили.

С четири часа конни надбягвания в ефир, два от които в националната мрежа на NBC, със сигурност ще има много коментари относно Баферт, най-признатата фигура в спорта, проблемите с лекарствата пред индустрията и какво може да се направи, за да се подобри имиджа на спорта.