Съставът:Джим Денди в СПА центъра, Бинг Кросби в Дел Мар

За тези, които не могат да присъстват на състезанието в Саратога за съботните $600 000 Jim Dandy Stakes (G2), може да искате да се настроите на FS2 на Fox Sports малко след 17:30 ч ET.

Няколко минути по-късно (време на публикацията 17:39) половин дузина чистокръвни ще изминат 1 1/8 мили и, както видяхме наскоро в 3-годишната дивизия, всичко може – и вероятно ще се случи.

Някои акценти:

Все още няма официална информация дали Медина Спирит спечели Дербито в Кентъки (G1) на 1 май (той завърши първи, имаше положителен тест за наркотици след състезание и вторият Мандалун може да бъде издигнат до победител).

В Haskell на 17 юли завършилият на първо място Hot Rod Charlie беше дисквалифициран за намеса на Midnight Bourbon около последния завой, причинявайки коня да падне (ненаранен) с контузен жокей Пако Лопес (все още отстрани). Подгласникът Mandaloun беше обявен за победител.

Мандалоун няма да бъде за Джим Денди, но неговият приятел Essential Quality ще го направи. Обучен от Брад Кокс, Essential Quality е фаворит в 1-2 сутрешни линии в търсенето на седмата си победа в осем старта.

Единствената му загуба дойде в дербито, където той завърши четвърти само с дължина след Медина Спирит. За предизвикателство са победителят в Охайо Дерби (G3) Masqueparade (4-1), Поемане на риск (6-1), Weyburn (6-1), Keepmeinmind (15-1) и д-р Джак (15-1).

„Мисля, че изглежда така, сякаш е напълнял. Той изглежда страхотно,” каза Кокс за своя 2-годишен шампион, който спечели Белмонт Стейкс (G1) в последното си състезание. „Имам чувството, че е пораснал само за краткото време, през което е бил тук в Саратога, от мускулния му тон до теглото му. Всичко е положително, откакто се премести тук. Мисля, че наистина му харесва тук.”

Денят на Америка в състезанията ще включва картата Saratoga в събота, с $300,000 Alfred G. Vanderbilt Handicap (G1) и $250,000 Bowling Green (G3), в които другите състезания залагат дневната карта на Джим Денди с 11 състезания.

В Del Mar поле от девет спринтьори, оглавени от CZ Rocket и защитаващ се шампион Collusion Illusion, е настроено за $300 000 Bing Crosby Stakes (G1) на TVG.

Ето кратък преглед на състезанията (всички времена ET):

600 000$ Джим Денди (G2), 1 1/8 мили, 3-годишни деца

Време на публикацията:17:39 ч. (състезание 9)

58 и изданието на традиционната подготовка на Травърс може да бъде беглец за Essential Quality, който публикува три солидни тренировки в СПА центъра. През 2021 г. жребчето Тапит, собственост на Годолфин, спечели Югозапада (G3) и Синята трева (G2) преди своето четвърто и първо в Дербито и Белмонт, съответно.

Луис Саез язди от пост 5.

„Предполагам, че той ще бъде на къса цена в събота и когато вие сте на къса цена, винаги има натиск“, каза Кокс. „Това е едно от онези неща, при които се вълнуваш от това, но почти искаш нещата да вървят по твоя начин и да го преодолеят от гледната точка на треньора. Развълнуван съм. Има натиск, но е добре да сте в позиция да оказвате този натиск върху вас. Това означава, че сте на добро място."

Кратък поглед към най-добрите състезания в събота (всички времена ET):

350 000$ Алфред Г. Вандербилт (G1), 6 стадия, 3 и повече

Време на публикацията:17:03 ч. (състезание 8)

Защитаващият спринт шампион Уитмор (4-1) все още е в това и е повече от способен да спечели големи победи в своята 8-годишна кампания. Той ще се изправи срещу някои от най-добрите спринтьори в това, включително 2-1 фаворит Мишевиъс Алекс, победител в хендикапа на Картър (G1) и трети в Met Mile (G1) в предишните си две състезания.

Уитмор, съсобственост на треньора Рон Мокет с Робърт В. ЛаПента и ръководител на Plains Partners, има рекорд от 41-15-13-4 и приходи от 4,4 милиона долара.

Уитмор е 0-за-3 през 2021 г., но се класира втори след съперника си CZ Rocket в Хот Спрингс на 13 март и в Count Fleet Sprint (G3) на 10 април. Той беше трети в предишния си старт, Чърчил Даунс (G1) на 1 май.

„Неговият запис казва, че той е 0-за-3 тази година, но той е 3-за-3 в усилия,“ каза Мокет . „Всичко, което можем да поискаме, е той да опита. Има ли някои неща, които може да са довели до по-добър резултат? Вероятно. Но в същото време той донесе своята А игра. Ще спечелите някои и ще загубите някои. Всичко е свързано с влагането на усилия.”

6-годишният Firenze Fire също е на полето. Той спечели девет класирани залози в четири различни песни. Той има рекорд 34-14-5-3 и приходи от $2,5 милиона.

Firenze Fire беше втори по лидер след последното управление на ума в John A. Nerud (G2) на 4 юли в Belmont Park.

$250 000 Боулинг Грийн (G2), 1 3 /8 мили, тревна площ, 4 и нагоре

Време на публикацията:18:13 ч. (състезание 10)

Calumet Farm’s Channel Cat, който спечели изданието за 2019 г. на това състезание, е готов за нов опит. Сега той се обучава от Джак Систърсън, който пое поста на Тод Плетчър.

6-годишният Channel Cat спечели Man o’ War (G1) с нос над Гуфо през май в Белмонт. Той ще бъде язден от Джон Веласкес.

„Не би могъл да се справя по-добре“, каза Систърсън. „Той е извършил всичките си дела в себе си. В събота Джон Веласкес го работеше и беше много доволен от него.”

Последният излязъл Channel Cat избледня до седми в Манхатън (G1) от 1 ¼ миля на 5 юни.

Треньорът Бил Мот има трима претенденти:Channel Maker, Red Knight и Moon Over Miami. Cross Border, издигнат на първо място в миналогодишния Боулинг Грийн, след като завършилите на първо място Sadler’s Joy бяха дисквалифицирани, също е в полето.

DEL MAR

$300 000 Bing Crosby (G1), 6 стадия, 3 и нагоре

Време на публикацията 21:30 ч. (състезание 10)

Дълбоко поле от девет спринтьори е определено за това състезание по пътя към Breeders’ Cup през ноември. Разходка с всички разходи като част от поредицата предизвикателства „Спечели и си в“ на BC.

C Z Rocket е фаворит при 5-2, докато Dr. Schivel и Brickyard Rice имат всеки 7-2, а защитаващият шампион Collusion Illusion е 4-1.

Сега това е трудна надпревара.

C Z Rocket се кандидатира за треньор Питър Милър девет пъти, откакто пое поста балсам през 2020 г., и спечели седем от тях с чифт секунди. По отношение на кариерата:26-11-3-2 за печалби от близо 1,4 милиона долара.

Др. Шивел спечели Del Mar Futurity миналия септември, сега е обучен от Марк Глат и спечели състезание за надбавки през юни след дълго прекъсване.

Collusion Illusion спечели Кросби като 3-годишно, изправяйки се в последния скок. Той също е обучен от Glatt, заедно с Law Abidin Citizen.