Съставът:Бонанза от състезанията за купа на развъдчиците „Спечелете и вие сте в“.

Състезанието е в Keeneland и Belmont Park за окончателните платени места в Breeders' Cup по-малко от месец.

Кийнланд стартира Fall Stars Weekend в петък с двойка състезания на BC „Win and You’re In“, предавани на живо от NBC Sports, NBCSN, Darley Alcibiades и Феникс.

Belmont Park – Снимка с любезното съдействие на NYRA.com

За мен е огромен спортен уикенд с плейофите на MLB, които се присъединяват към колежански и професионален футбол, но чистокръвните състезания са в менюто на NBCSN от Кийнланд и Белмонт в петък, събота и неделя, което включва отразяване на 11 WAYI състезания – две в петък, пет в събота и четири в неделя.

FS1/FS2 на Fox Sports също има уикенд, пълен със състезания на живо от Белмонт и други писти, докато TVG има обичайното си отразяване в цялата преса в цялата страна.

В събота в Keeneland излъчването на NBCSN е от 17:00 до 18:00 часа. ET и включва $750,000 Keeneland Turf Mile, оглавен от Order of Australia, победител в миналогодишната BC Mile с коефициент 73-1 и $500,000 Breeders' Futurity за 2-годишни деца, които търсят този безплатен пропуск на WAYI за BC Juvenile.

В неделя е NBCSN от 16:30 до 18 ч., като $500 000 Spinster Stakes е сред най-добрите състезания с участието на Летруска, най-възрастната жена в нацията и претендентката за Кон на годината.

В петък Special Reserve ($4,40) спечели Финикс (G2) за треньора Майк Мейкър за WAYI място в BC Sprint.

„Имам много вяра в коня“, каза Мейкър. „(Жокей) Джоел (Росарио) свърши страхотна работа. Не очаквах да бъда начело днес, но конят беше толкова бърз.”

Освен това, картата на Juju ($6,80) беше победител в 4 ¼ дължина за треньора Брад Кокс в Дарли Алкибиадес (G2), за да спечели място за всички такси в BC Juvenile Fillies (G1). Победителят беше Флоран Жеру.

„Изглеждаше, че тя наруши едно докосване бавно, но тя отговори добре“, каза Кокс. „Тази кобилка е достойна за пътуване до Калифорния, стига да излезе добре от състезанието.“

Ето кратък преглед на състезанията през уикенда:

БЕЛМОНТ ПАРКа

съботата

$250 000 Vosburgh Stakes (G2), 6 стадия, 3 и нагоре

Време на публикацията:14:45 ч. (състезание 5)

Firenze Fire – Снимка с любезното съдействие на Dom Napolitano

Wily ветеранът Firenze Fire е 8-5 втори избор след 7-5 Baby Yoda е това WAYI състезание за Breeders’ Cup Sprint (G1). Настроен за неговата 31 в старт на кариерата и обучен от Кели Брийн, 6-годишното момче се опитва да участва в Купата на Breeders’ Cup за пети път (най-добрият му финал беше трети в спринта 2020). Въвежда се поле от пет; 3-годишният кастриран Бебе Йода е 3 от 4 за треньора Бил Мот

$150 000 Matron Stakes (G3), 6 стадия, трева, 2-годишни кобилки

Време на публикацията:15:15 ч. (състезание 6)

Bubble Rock, обучен от Брад Кокс, е лекият фаворит 7-2 в тази област от 12. От лична бележка, ще обърна голямо внимание на 20-1 стреля Dufresne, обучен от Майкъл Тромбета.

$500 000 Joe Hirsch Turf Classic Stakes (G1), 1 ½ мили, трева, 3 и нагорет

Време на публикацията:15:47 ч. (състезание 7)

Gufo е фаворит 8-5 над Япония (5-2) в поле от седем. Гуфо, обучен от Кристоф Клемент, влиза в надпреварата след победа в Sword Dancer (G1) в Саратога на 28 август.

Неделя

$150 000 Futurity Stakes (G3), 6 стадия, трева, 2-годишни деца

Време на публикацията:14:43 ч. (състезание 5)

Това прави интересен обрат, тъй като треньорът Уесли Уорд управлява чифт кобилки, Chi Town Lady (2-1 фаворит) и Poppy Flower (5-2 втори избор), по този НАЧИН за спринт на тревна настилка за юноши BC. Обмисляха ги за Матроната.

$250 000 Beldame Stakes (G2), 1 1/8 мили, 3 и нагоре кобилки и кобили

Хорологът е фаворитът 2-1 в полето от осем за треньора Бил Мот. 5-годишната кобила, отгледана в Ню Джърси, излиза като победител в Summer Colony Stakes в Саратога на 22 август.

$150 000 Knickerbocker Stakes (G3), 1 1/8 мили, тревна площ, 3 и нагоре

Време на публикацията:16:21 ч. (състезание 8)

L’Imperator, обучен от Чад Браун, е най-добрият избор 3-1 в поле от девет. Браун също изпраща 7-2 втори избор Sacred Life. Тод Плетчър също има двойка в този, удари 8-1 En Wye Cee и No Word.

KEENELAND

съботата

200 000$ Woodford Stakes (G2), 5 ½ стадия, трева, 3 и нагоре

Време на публикацията:15:40 ч. (състезание 6)

Златен приятел в Skidmore Stakes – Снимка с любезното съдействие на NYRA.com

Golden Pal е фаворитът 4-5 в поле от седем. 3-годишното момче спечели 2020 BC Juvenile Turf Sprint (G2) миналата година, но влиза в този със седмо място в група 1 в Йорк на 20 август.

$250,000 Thoroughbred Club of America Stakes (G2), 6 стадия, 3 и нагоре кобилки и кобили

Време на публикацията:16:12 ч. (състезание 7)

Bell’s the One е най-добрият избор 7-5 в този НАЧИН на BC Filly &Mare Sprint (G1). Frank’s Rockette и Estilo Talentoso са всеки 5-2 в полето от шест.

$400,000 First Lady Stakes (G1), 1 миля, тревна площ, 3 и нагоре кобилки и кобили

Време на публикацията:16:44 ч. (състезание 8)

Няколко от тези бегачи се борят за статут на „първа дама“ през 2021 г., водени от 7-2 фаворит Althiqa, Regal Glory, Harvey’s Lil Goil и Viadera. Поле от 13 се въвежда за този WAYI към BC Filly &Mare Turf. Althiqa, обучен от Чарли Апълби, идва след победи от клас 1 в Саратога в Just a Game and the Diana.

500 000 $ Breeders' Futurity (G1), 1 1/16 мили, 2-годишни

Време на публикацията:17:15 ч. (състезание 9)

Double Thunder, победител в три от четири старта за треньора Тод Плетчър, е фаворит за 4-1 в поле от 13, които се борят за WAYI място в BC Juvenile (G1 ). Stellar Tap и Don't Wait Up са 9-2 съвместни избори.

$750 000 Keeneland Turf Mile Stakes (G1), 1 миля, тревна площ, 3 и нагоре

Време на публикацията:17:46 ч. (състезание 10)

Вижте кой се завърна и се бори за място за всички такси в BC Mile (G1) – това е Орденът на Австралия, 73-1 победител в далечната миля 2020 BC Mile за треньора Ейдън О'Брайън. 4-годишното жребче ще бъде яздено от Джон Веласкес. В полето с 13 коня участват също Pixelate и Somelikeithotbrown, всеки с 9-2, и Ивар, миналогодишният победител, с 5-1.

неделята

Индийски летни колове, 5 ½ стадия, трева, 2-годишни

Letruska – Снимка с любезното съдействие на NYRA.com

Авърли Джейн от плевнята на Уесли Уорд е фаворитът 4-5 в поле от 10 в този WAYI към BC Juvenile Turf Sprint (G1). Авърли Джейн е 3-3, включително последна победа в Скидмор в Саратога на 20 август. Кауфимейкър, също обучен от Уорд, е вторият избор със 7-2.

$500,000 Spinster Stakes (G1), 1 1/8 мили, 3 и нагоре кобилки и кобили

Петгодишната кобила Летруска е фаворитът 4-5 в силно поле от седем, които се състезават за платено място в BC Distaff (G1). Летруска, обучена от Фаусто Гутиерес, спечели пет от шест тази година, включително три от клас 1 – Apple Blossom, Ogden Phipps и най-скоро Personal Ensign. Нейната единствена загуба през 2021 г. беше с глава срещу Шедарестедевил в азерите. Bonny South от треньора Брад Кокс, заедно с победителя от клас 1 Dunbar Road, Crystal Ball и Envoutante също са включени.

$200 000 Bourbon Stakes (G2), 1 1/16 мили, тревна площ, 2 години- стари

Tiz the Bomb е фаворит 3-1 в поле с 14 коня, състезаващо се за WAYI място в BC Juvenile Turf (G1). Обучен от Кен МакПийк, жребчето е 2-за-3, включително и последна победа в Kentucky Downs Juvenile Mile Stakes на 6 септември.