Олимпиецът Андре Де Грас ще надзирава Draw на Ricoh Woodbine Mile

Андре Де Грас, роден в Скарбъро, Онтарио, ще задържи корта на състезателната писта Woodbine в сряда следобед, когато асистира при тегленето след позицията за $800,000 Ricoh Woodbine Mile.

Андре е роден в Скарбъро, Онтарио на 10 ноември 1994 г. и израснал в Маркъм от майка си Бевърли, която е била спринтьорка в гимназията, израснала в Тринидад и Тобаго, преди да се премести в Канада на двадесетте.

Веднъж обещаващ баскетболист, животът на Андре се промени за 10,9 секунди, времето, което му отне, за да пробяга първия си 100 м на шампионата на гимназията на регион Йорк през пролетта на 2012 г. Андре беше убеден от приятел да опита пистата след гимназията си, Milliken Mills HS, не успя да представи баскетболен отбор в последната си година. Така Де Грас завърза чифт назаемни шипове, облече едни широки баскетболни шорти и се надпреварва до второ място без полза от стартови блокове. Тони Шарп, самият олимпийски медалист за Канада от Олимпийските игри през 1984 г., беше на трибуните този ден и веднага взе Андре под крилото си. Андре се присъедини към пистов клуб Sharpe’s Speed ​​Academy и до следващото лято постави нов канадски юношески рекорд от 10,25.

Две години състезание в Националната атлетическа асоциация на младши колеж за Coffeyville Community College направиха Андре силно рекламиран новобранец, преследван от най-добрите програми на NCAA по лека атлетика. Той избра да присъства на USC в началото на 2014 г. До следващата пролет Де Грас стана известно име, след като спечели 100 м и 200 м за период от 45 минути на шампионата на NCAA с времена на вятъра от 9,75 секунди на 100 м и 19,58 секунди на 200 м.

Съобразявайки се с шума, който се завихря около него, Андре помете драматично състезанията на 100 и 200 метра зад модата на Pan Am Games през 2015 г., проведени в собствения му заден двор в Торонто, Онтарио. Завършвайки своя вълшебен сезон от 2015 г., Андре представлява Канада на Световното първенство на ИААФ през 2015 г. в Пекин, където се изравни за бронзовия медал на 100 метра. Това го направи първият световен медалист на Канада в дисциплината от 1999 г. насам. Де Грас пробяга под 10 секунди и в трите кръга на състезанието. Той беше и част от щафетния отбор на 4х100 м, който спечели бронза.

Състезавайки се в първата си олимпиада, Андре Де Грас направи нов личен рекорд във финала на 100 м в Рио, за да спечели бронзов медал зад Джъстин Гатлин от САЩ и Юсейн Болт от Ямайка. В полуфиналите на 200 м Андре понижи собствения си канадски рекорд в бягане с 19,80, преди да се състезава до сребърен медал на финала зад Юсейн Болт. След това той спечели третия си медал от Игрите, закрепвайки мъжкия щафетен отбор на 4х100 м до бронзов медал с нов национален рекорд от 37,64. По този начин той стана първият канадец, който спечели медали във всяка от спринтовите дисциплини на една олимпиада.

Въпреки че се превърна в професионалист и подписа осемцифрен договор с Puma, Андре се беше ангажирал да завърши обучението си в USC след Олимпиадата и той направи точно това, завършвайки със степен по социология през пролетта на 2017 г. Извън пистата и в полза на нарастващ списък от корпоративни партньори, Андре създаде Фондация на семейството на Андре Де Грас, която се ангажира да даде възможност на младежите да реализират собствените си мечти чрез достъп до спорт, образование и наставничество.

Жребият след позицията на Ricoh Woodbine Mile ще се проведе в сряда, 12 септември на състезателната писта Woodbine в палатката Walking Ring и De Grasse ще бъде на разположение, за да помогне за празненствата. Медийното събитие ще започне на обяд.

Дивизидеро идва в Ricoh Woodbine Mile „доколкото може да бъде щастлив“

Последния път, победителят в класове 1 от клас 1 Divisidero завърши трети в Ню Йорк. Следващата събота стажантът Кели Рубли ще се опита да направи своя канадски дебют печеливш в клас 1, $800 000 Ricoh Woodbine Mile.

Изгонен при 10-1 в Fourstardejve на 11 август в Саратога, шестгодишният син на Kitten's Joy взе отличия в играта от клас 1, финиширайки на две дължини след подгласника Делта Принс, който беше зад гърба на победител, Voodoo Song.

Едно стартиране по-рано, цветният носител на Gunpowder Farms, който се зареди със закъснение, се раздвижи в началото, но се надигна впечатляващо, като този път направи пътуването до кръга на победителя в клас 3 Арлингтън Хендикап на 7 юли.

„Беше огромно усилие“, похвали Рубли за резултата от Арлингтън. „Той е просто фантастичен кон.“

Рубли, който пое поста от балсама Бъф Брадли след кампанията на коня през 2017 г., също така оседла Дивизидеро до второ място в Монмут Стейкс (G2T) на 26 май и четвърто място в Wise Dan Stakes (G2T) в Чърчил Надолу 16 юни.

„Със сигурност беше преживяване“, каза Рубли за поемането на Divisidero, който два пъти спечели Woodford Reserve Turf Classic (G1T) на Чърчил Даунс. „Много е вълнуващо.“

Отглежданият в Кентъки, който създава рекорд от 6-3-4 в 20 старта, ще има редовния ездач Джевиан Толедо в ютията за Mile, събитие за Купата на размножителите „Спечели и си в“.

Рубли с нетърпение очаква да заведе своя такса в Канада за първия му тест на световноизвестния E.P. Тейлър Turf Course.

„Развълнувани сме да дойдем там“, каза тя за печелещия през целия живот над 1,3 милиона долара. „Мисля, че той наистина ще вземе курса. Мислех, че проведе страхотно състезание в Арлингтън и се надявам, че може да направи същото в Woodbine. Той идва в Миля толкова щастлив, колкото може да бъде.”

Дивизидеро, който има една победа, една втора и трета от четири старта през 2018 г., е отгледан в Кентъки от Hinkle Farms и е четвъртото жребче от кобилата на Lemon Drop Kid Madame Du Lac. Той беше закупен за $250 000 (САЩ) от Margaux Farm от Keeneland September Yearling Sale през 2015 г., където беше изпратен от своите развъдчици.

Ricoh Woodbine Mile претенденти за работния раздел

Г-н Havercamp и La Sardane, завършилите 1-5 в клас 2 Играйте на краля над седем стадия на трева тук на 25 август, имаха последните си големи настройки за Ricoh Woodbine Mile в събота сутринта.

Треньорът Катрин Дей Филипс изпрати г-н Хавъркамп да измине пет стадия на повърхността на Тапета за 1:02, докато вървеше в компания с миналогодишния победител в Plate Trial Гай Кабалеро, който завърши за 1:02,60.

Откъсвайки се точно след по-големия си съперник с редовния състезател Еурико Роза да Силва в айроните, г-н Хаверкамп завърши силно, за да бъде очевидно най-добрият от двойката.

„Днес имаше приятен бриз“, каза Дей Филипс. „Не силен бриз, а приятен бриз. Мисля, че е в добро състояние. Той е готов да тръгне."

La Sardane, единствената кобилка в бъдещата линия на Woodbine Mile, измина шест стадия за 1:12,40 с кучетата, които бяха добре на E.P. Тейлър тревно игрище.

Треньорът от Залата на славата Нийл Драйсдейл пристигна от Калифорния за случая.

„Тя работи добре тази сутрин, аз бях много доволен от работата“, каза Драйсдейл, чиито три победи в Woodbine Mile му дават дял за лидерството с Чарлз Лопрести и покойния Боби Франкъл.

Успехите на Драйсдейл идват с Labeeb (1998), Touch of the Blues (2003) и Becrux (2006).

Vexatious, също обусловен от Драйсдейл, премина шест стадия за 1:14 на основното тревно игрище в отделен ход. Четиригодишната кобилка също е тук, за да се изправи срещу мъже с целта си клас 1, $300 000 Northern Dancer, състезание на тревна площ от 1-1/2 мили на подкартата Woodbine Mile.

Погледнете от ранен етап на Ricoh Woodbine Mile от клас 1 (8)