Мадън кара Breitling до Longines Win във Вашингтон

Като защитник на шампионата на финала на Световната купа по скокове на Longines FEI, американската олимпиец Бийзи Мадън се класира предварително за финала догодина в Гьотеборг. В събота вечер във Вашингтон, окръг Колумбия (САЩ), тя напомни на всички защо е спечелила такова отличие.

Мадън, на борда на своя шампион от Световната купа Breitling LS, направи абсолютна клиника, за да спечели $135 000 Longines FEI Световна купа по скачане™ Washington. В една нощ, която празнува 60-ата годишнина от Международното конно изложение във Вашингтон, дуетът оглави прескачане на четири коня, пресичайки таймерите на съкратения курс на Олаф Петерсен-младши (GER) за 30,74 секунди. Това беше изцяло американски женски подиум, като Кейти Динан (САЩ) и Дъги Дъглас завършиха втори (32,93 секунди), а Луси Дейвис (САЩ) и Карачо бяха трети (33,44).

„Това беше първото закрито за Breitling тази година… приятно е да го видя във форма. Това просто показва защо той беше толкова добър на финалите на Световната купа!” ~ Beezie Madden (САЩ)

„Това беше първото събитие на закрито за годината на Breitling“, каза Мадън. „Приятно е да видя, че е във форма. Това просто показва защо той беше толкова добър на финалите на Световната купа. Той влезе точно тук и е умен, с възможност за каране, регулируем, внимателен и може да се справи с тесни пространства като това."

Връщайки се трети в прескачането, Мадън и Брайтлинг успяха да избръснат повече от две секунди от времето на Динан благодарение на бързите си завои – особено този, който беше отведен до предпоследната вертикала.

„Моят кон има естествена скорост на крака и е доста добър в завиването“, каза Мадън. „Мисля, че измислих [времето] на завоите в двата края [на ринга], особено на последния завой.“

По-близка надпревара на Изток

Резултатите на Вашингтон направиха класирането на Световната купа по-строго от всякога. Моли Аш Коули (САЩ) остава начело в класирането на подлигата на източното крайбрежие на Longines FEI Jumping World Cup™ Северноамериканска лига с 29 точки, но с третото си място Дейвис вече е изравнена с Джорджина Блумбърг (САЩ) във второто. Всеки от тях има по 28 точки. На точка зад тях е Матиас Тромп (САЩ) и само четири точки разделят първите пет, като Мадън (26 точки) сега седи на пето място.

Северноамериканската лига продължава в Лексингтън, KY (САЩ), на 3 ноември 2018 г.