Джулия Мадиган беше обявена за шампионка до 25 години на Royal Horse Show

Джулия Мадиган, 22 г., от Ванкувър, Британска Колумбия, надмина поле от 13 нови атлети от крайбрежие до крайбрежие, за да спечели националното първенство по скачане на Uplands Under 25 (U25) 2018 на 10 ноември на Royal Horse Show в Торонто , ВКЛ.

„Доста специално е да спечелиш“, каза Мадиган, която язди Farfelu du Printemps (Action Breaker x Darco), 13-годишен белгийски топлокръвен кастр, собственост на баща й Джон Мадиган. Не са непознати в кръга на победителите в The Royal Horse Show, дуото спечели 2017 1,40 м юноши/аматьори шампионска титла по скокове. „Мисля, че U25 е малко по-конкурентен и малко по-голям от юношите/любителите, така че това е допълнителен тласък за мен.“

Мадиган поведе в началото на финалната серия от две части, след като се качи до най-бързия чист кръг на 8 ноември, за да спечели $12 500 Алфред Роджърс 1,45 м Национално първенство U25 – Фаза I.

Провеждан като скоростен кръг, курсът от Фаза I се състоеше от 11 скока и 14 усилия и предлагаше много опции за вътрешни завои за бръснене. Мадиган се възползва от всеки един от тях, за да спре часовника за 58,80 секунди. Това й даде победа с разлика от повече от три секунди над единствената друга състезателка в полето, която се изчисти – Вероника Бот, 22, от Бърлингтън, Онтарио, която имаше време 61,02 на борда на Quidam Caprice M, 12-годишен -стара Олденбургска кобила, произведена от Калидо I и собственост на AEI Corp.

Мадиган се завърна на ринга на 10 ноември за фаза II, където тя пилотира Farfelu du Printemps до чист кръг над предизвикателната писта, включваща ливърпул, тройна греда и тройна комбинация, спечелвайки нейното място в петстранна отскока . Там дуото имаше най-бързото време от 34,91 секунди, но пръст на релсата на втората ограда добави четири грешки към резултата им за третото място. След като спечели 11 точки през двете фази, Мадиган беше коронясан за национален шампион на Uplands U25 за 2018 г.

Победата направи още по-впечатляваща фактът, че Мадиган, която е редовна студентка, завършваща четвъртата си и последна година от машинното инженерство в Queen's University в Кингстън, Онтарио, не успя да прекара много време на седлото преди Кралски.

„Тази година дойдох в Royal направо от училище и бяха няколко наистина натоварени седмици, така че не карах толкова, колкото бих искал“, обясни Мадиган. „Но аз имам нереален кон; той е невероятен. И моят треньор Джил Хенселууд ми помогна много. Тя го язди заради мен, докато съм в училище, така че той наистина беше в топ форма тази седмица заради нея и аз съм толкова благодарен."

Всъщност Хенселууд, олимпиец от Oxford Mills, ON, който помогна на канадския отбор по прескачане на препятствия да спечели сребърния медал на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г., също се радва на успех на ринга на Royal Horse Show на борда на Farfelu du Printemps. През 2015 г. тя доказа таланта на кастрата, след като спечели шампионата на Канада по прескачане на препятствия.

Мадиган се надява да последва стъпките на Хенселууд и да се изкачи на ниво национален отбор, с цел да облече емблематичното червено яке и да представлява старшия канадски отбор по прескачане на препятствия в състезание за купата на нацията в близко бъдеще. Въпреки младата си възраст, Мадиган вече има отборен опит на борда на Farfelu du Printemps, като донесе индивидуални златни и отборни сребърни медали от 2017 Adequan/FEI Северноамериканския шампионат за юноши и млади ездачи (NAJYRC) в Saugerties, Ню Йорк

Що се отнася до близкото бъдеще, Мадиган каза:„U25 е стъпка към някои от другите ми цели. Определено искам да скача повече на ниво FEI и да стана по-последователен. Това е основната ми цел.”

Заема титлата резервен шампион в Националния шампионат по скачане на Uplands U25 беше Бренън Маккъла, 19, от Stonewall, MB на борда на неговата осемгодишна белгийска топлокръвна кобила WKM Xenia, родена от Cat Weasel Z. Във фаза II, McCullagh беше първият от петте претенденти за прескачане за постигане на ясен рунд, идващи на 35,66 секунди. Неговото време ще се окаже, че ще издържи за победата, след като единствената друга ясна комбинация, 20-годишната Касиди Кийт от Нанаймо, Британска Колумбия, и нейният 12-годишен канадски спортен кон, Crackerjack, произведен от Котопази, преминаха таймерите точно извън темпото за 36,58 секунди за второ място.

След като също така зае пето място във Фаза I за усилие с четири грешки за 62,16 секунди, Маккълах спечели общо девет точки през двете фази за резервното първенство.

Като национален шампион, Мадиган получи седло, предоставено от Antares Sellier, и охладител, представен от Комитета по скачане на Equestrian Canada (EC). Освен това, чинии за победителите в класа и парични награди бяха щедро дарени от благотворителната фондация Uplands в памет на покойния Алфред Роджърс.

За пълни резултати от Националния шампионат по скокове на Uplands U25 през 2018 г., посетете www.royalfair.org.