ПЕТ ЖЕНИ КОРОНОВАХА СВЕТОВНИ ШАМПИОНИ ПО РОДЕО ЗА ЖЕНИ НА AT&T STADIUM НА ВЪВЕДИТЕЛНОТО СЪБИТИЕ

От:Кайл Джоунс

Пред наелектризиращите тълпи на стадион AT&T, пет жени станаха първите в историята, които претендираха за желаната титла Световна шампионка по родео за жени и взеха у дома минимум 60 000 долара всяка. Седемдневното събитие за първенство на равни пари от $750 000 раздаде равни пари на 254-те участващи спортисти, плащайки средно по $2400 на чек.

Като първа дисциплина от кръга на шампионата, отборното въжество имаше фенове в дома на Далас Каубойс от НФЛ на ръба на мястото си в петък вечер по време на изпълненото с екшън изпълнение, където претендентите надделяваха. След липса на квалифицирани времена в първите четири серии на представянето, дуото на отбора Rylie Smith (Уитсет, Тексас) и Хоуп Томпсън (Абилин, Тексас) се върна в бокса спокоен, събра и записа единственото квалифицирано бягане през нощта с усилие от 13,66 секунди. Само с едно квалифицирано бягане в отбора, всички атлети, които не записаха квалификационно време, получиха такса от $5000 за участие, добавяйки допълнителни $30,000 ВСЕКИ в наземни пари към заплатата на Смит и Томпсън. Жителите на Тексас взеха индивидуално 90 000 долара, катарамата на Джеси Джеймс Силвърсмит и титлата Световен шампион по родео за жени.

Тъй като шампионатният кръг продължи в събота вечерта, започна да се разгръща ожесточена битка в надпреварата с бъчви. ПетнадесетгодишнатаДжада Троспер (Пондер, Тексас) поведе групата с 15,582-секундно бягане, изпреварвайки Айви Сейбенс (Новата, Оклахома) иРанди Приндъл (Гилман Сити, Монтана). Четирикратен WCRA Major квалификации и атлет № 1 в WCRA W20 Leaderboard Hallie Hanssen (Хермоза, Южна Дакота) и кобилата Вида умело се ориентираха по трасето, тъй като нейното 14,735-секундно бягане беше най-бързият подгласник на дистанция Джеси Телфорд (Caldwell, ID), който записа 15,339-секундно бягане. Хансен спечели общо $60,000 само в три тира, тъй като беше поставена директно в основното събитие.

В Breakaway въже в неделя вечер, 18-годишната Медисън Аутиър (Утопия, Тексас) беше безспорната звезда на дисциплината, представяйки това, което би било най-революционното изпълнение на събитието. Като най-бързият спортист, спечелил квалификационно време, нейното усилие от 2,05 секунди я издигна до заплата от 60 000 долара. За Outhier събитието бележи първият шампионат на WCRA в кариерата й, напредвайки към основното събитие чрез групата с класации. Не само Outhier излезе победител, но го направи, като победи шампионката на WCRA Royal City Roundup, Келси Чейс (Дъблин, Тексас), който отбеляза 3,43 втори път. Outhier също победи шампиона на Канас State High School Breakaway Roping Champion Beau Peterson's (Кънсил Гроув, Канзас) 2,14 секунди.

Легендарната каубойка Джаки Крауфорд (Стифенвил, Тексас) спечели първата в историята титла Световна шампионка по родео за жени в многобоя Cowgirl. Тя спечели $20,000 бонус и персонализирано седло, дарено от Coats Saddlery, след като спечели 1520 точки по време на седемдневното събитие, заедно с близо $15,000 в допълнителни наградни пари. 38-годишната каубойка, която има над $135 000 печалби от кариерата си в WCRA, влезе в историята в Чикаго по време на WCRA Windy City Roundup, превръщайки се в първата жена отцепник, която спечели $50 000 парична награда.

WCRA и PBR обявиха, че Световното първенство по родео за жени през 2021 г. ще се проведе в Лас Вегас в South Point Arena заедно със световните финали на PBR. Номинациите за събитието през ноември 2021 г. (табло W21) са в ход.

Резултатите от кръга от шампионата по-долу, а снимки от събитието можете да намерите тук. Моля, намерете всички кръгови резултати ТУК.

С приключването на Световното първенство по родео за жени, WCRA и нейните партньори отпуснаха повече от 8 500 000 долара нови пари на родео атлетите от май 2018 г.

Феновете могат да преживеят отново цялото действие от Световното първенство по родео за жени на RidePass, на RidePass.com или чрез приложението RidePass, достъпно за iOS, Android и Roku.