Юл Молдауер:5 бързи факта, които трябва да знаете

Американският гимнастик от Гети Юл Молдауер реагира по време на олимпийските изпитания в САЩ.

Въпреки че гимнастиката на САЩ постоянно доминира в международен план от страна на жените, мъжкият отбор не е имал същото ниво на успех. Въпреки това, Състезателят по многобой Юл Молдауер има за цел да обърне това на Олимпийските игри в Токио.

След второ място в многобоя на олимпийските изпитания на САЩ в Сейнт Луис миналия месец, както и няколко финала в първите три в отделни събития, 24-годишният може просто да има каквото е необходимо, за да постигне тази цел, също.

Ето какво трябва да знаете за първия олимпиец...

1. Корените на Молдауер като личност и гимнастичка лежат в Северно Колорадо

Въпреки че е роден в Сеул, Южна Корея през 1996 г. суперзвездната гимнастичка беше осиновена като бебе от родителите Петер и Орса Молдауер и израства с братята и сестрите си, Лия, Сорча и Сундо във ферма в Колорадо.

Според Форт Колинс Колорадо, той започва да се занимава с гимнастика на седемгодишна възраст, когато родителите му го записват в клас по тумлинг в Mountain Center, фитнес зала във Форт Колинс. По-късно го заведоха в GK (сега Timberline) Gymnastics. Въпреки това, собственикът и треньор Джин Кьонке веднага разпозна таланта на Молдауер и го препоръча да се присъедини към елитна програма.

„Тогава знаех, че това дете е страхотно, “, каза Кьонке. — Той нямаше никакъв страх.

В крайна сметка той кацна с 5280 гимнастика, с когото той спечели множество държавни и регионални срещи, печелейки място в юношеския национален отбор на САЩ по пътя.

2. Той участва като колега с Oklahoma Sooners

След като завършихте първи на пода, още звъни, маса за прескок и успоредка на Националното олимпийско първенство за юноши през 2015 г., както и първи в многобоя, Молдауер се записва в университета в Оклахома на следващата година.

Per Sooner Sports, той стана едва вторият първокурсник в историята на гимнастиката на NCAA, който спечели националната титла в многобоя през 2016 г. Той също така зае втори на успоредка, само .050 точки от първото място, на финалите на NCAA и завърши трети в упражнението на земя. Той беше избран за цяла Америка на пода, успоредка и в многобоя.

Той продължи да спечели множество титли на MPSF Conference и национални шампионати, докато спечели 18 All-American отличия за четирите си години в Норман. през 2019 г., той взе осмата награда на OU Nissen-Emery, който се дава на най-добрия мъжки колегиален гимнастик в нацията.

Молдауер завършва OU със степен по комуникация.

3. Молдауер вече има множество международни медали

Молдауер направи своя дебют на Световното първенство на Световното първенство през 2017 г. в Монреал, Канада. Въпреки че завърши седми в многобоя, той взе бронзов медал в упражнението на земя.

Същата година на Американската купа - събитие за Световната купа на FIG в Нюарк, Ню Джърси - той спечели шампионата в многобоя. Щеше да извърши същия подвиг още два пъти, на събитието през 2018 г. в Чикаго и събитието през 2019 г. в Грийнсбъро, Северна Каролина.

Олимпийските игри в Токио ще бъдат първият му изстрел за злато на най-голямата сцена на международно състезание.

4. Той е решен да върне отбора на САЩ на подиума

Изминаха 13 години, откакто американците спечелиха медал в отборното състезание, спечели бронз на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г. Измина още повече време, откакто отборът на САЩ спечели титлата в многобоя на Игрите през 1984 г. в Лос Анджелис. Но Молдауер възнамерява да си върне загубената слава на страната си.

„Виждате повечето други страни, а гимнастиката е в първите пет спорта, “, каза Молдауер пред The ​​Athletic. „Техните спортисти получават хиляди и хиляди долари. В САЩ., просто това малко ни липсва. Винаги съм имал тази теория, че всичко, което е необходимо, е да върна хардуера, и това е моята цел № 1:да върна хардуера за тази страна, за да може гимнастиката да бъде също толкова популярна, колкото и женската.

Той добави, „Още от 2008 г. не сме връчвали медали, и спортът е изчезнал. Ако успеем да го успеем, можем да върнем живот в спорта.”