Как са избрани NFL Wild Card Отбори

? Националната футболна лига има 32 отбора , но само 12 от тях премина на плейофите . Четирите дивизионни шампиони във всяка конференция , заедно с две допълнителни екипи ( който не успя да спечели своето подразделение ) със следващата най-добрите записи, да се състезава за Super Bowl . Тези два не- деление победители са известни като система уайлд кард е променян няколко пъти , тъй като тя бе въведена след сливането AFC - NFC през 1970 г. " уайлд кард ". ; Сегашната система от четири дивизия победителите и два отбора див карти във всяка конференция е приет през 2002 година. Основи

Най-простият начин за определяне на отбори NFL див карта е спечелил изгубени техните записи . Има четири дивизии в двете конференции ( NFC и AFC) . Шампионите от всяка дивизия получавате автоматични места в плейофите . Двата отбора дивия карти от всяка конференция са двата отбора с най-добри резултати , които не са спечелили тяхното разделение.

Тайбрек за отбори в същата дивизия

Ако има два клуба в рамките на една и съща дивизия , които завършват редовния сезон с идентични спечели изгубените записи, които са първо или второ място сред победителите не- деление , НФЛ има серия от вратовръзка прекъсвачи да се определи кой отбор печели кея дивия карта. е.

Според NFL.com , тези вратовръзка прекъсвачи са: (най - спечели загубил говора процент в игри между clubsBest спечели - изгубил говора процент в мача в рамките на division.Best геймове Един срещу друг - изгубил говора процент в общата gamesBest спечели - изгубил говора процент в игри, играни в рамките на conferenceStrength на victoryStrength на scheduleBest комбинирано класиране сред конферентни отбори в отбелязани точки и точки allowedBest комбинирано класиране сред всички отбори в отбелязани точки и точки allowedBest нетни точки в общата gamesBest нетни точки във всички gamesBest нетните тъчдауна във всички gamesCoin хвърляне