Кой спечели Супер Боул през 1989 г.

? The 1989 Super Bowl се играе на 22 януари Играта между Синсинати Bengals и Сан Франциско 49ers започва традицията на следенето на която реклами , излъчвани по време на състезанието . . Особености

The 1989 Super Bowl , поместени Cincinnati Bengals Футболната конференция на American с редовен сезон записа 12.4 срещу NFC's10 - 6 San Francisco 49ers . Играта беше трудно извоюваната отбранителна афера за първото полугодие с резултат равен на 3-3 , когато две тримесечия бяха в книгите. След клубовете , търгувани на гол , Stanford Jennings на Bengals " взе мача обратно за 93 - ярда тъчдаун за 13-6 предимство за Cincy . След Джо Монтана- до - Джери Райс тъчдаун навързани нещата , на Bengals ритна в коша за ръб 16-13 . Въпреки това , Монтана събраха на тима си до победа завръщане , когато той намери John Taylor за тъчдаун пас 10 - ярда в последната минута . На 49ers спечели 1989 Super Bowl 20-16 . Джери Райс на S.F. е обявен за Най- полезен играч , след като той хвана 11 пасове за 215 ярд и резултат .

Time Frame

Това Super Bowl беше последният трябва да започнат преди шест о ' часовник през нощта и последният, който се играе на втора до последната неделя на месец януари. Монтана имаше само на 3 минути и 10 секунди на часовника, за да донесе на отбора си за дължината на полето , хвърляне печелившата прохода с едва 34секунди наляво, за да играят.