История на мъжкия NCAA Final Four

The атлетическа асоциация National Collegiate , или NCAA , има баскетболен турнир , който започва всеки март , тъй като 1939 Отбори може автоматично да се класират за турнира , като спечели своята конференция турнир в края на редовния сезон или по същество. редовен шампион на сезон , ако това не е лига конференция турнир. След това в голям екипи са избрани от комисия, която да попълните полето , екипи са засети в скоби и да започне играта си в различни сайтове в САЩ четирите отбора , които предварително от всяка скоба ще се срещне в предварително определен сайт, за да реши шампиона в чифт полуфинални мача и окончателно конкурс - тези последни три мача отдавна са нарича " финалната четворка ". Изяви

Две училища са доминирани от мъже NCAA Финална четворка по отношение на изяви . В Университета на Калифорния в Лос Анджелис и Северна Каролина са направили 18 пътувания до финалната четворка от 2009 година. Университета Дюк е на второ място в тази категория с 14 мача , докато трайни знаково Канзас и Кентъки са преминали общо 13 пъти всеки . Ohio State с десет Заключителни Фур е единственото друго училище с двуцифрени изяви . Индиана и Louisville са обвързани с осем на парче , докато Оклахома членка и Michigan State са всеки отишъл в това събитие на седем отделни случая . Наем дялове

UCLA спечели финала Четири 11 пъти , лесно най- на всяка институция . Под Coach John Wooden , тяхната баскетболен отбор отиде и спечели финалната четворка десет пъти през интервал от 1 964 през 1975 година. Kentucky е коронован шампион при мъжете седем пъти , докато Индиана и Северна Каролина има пет титли между тях. Канзас и Duke са единствените други училища, които са спечелили и двете от заключителните си четири състезания и се появиха с титлата повече от два пъти , това да стане подвиг три пъти .