Олимпийски игри 2021 г.:предварителни резултати по гимнастика за жени в САЩ

Грейс Маккалъм от Getty USA, Суниса Лий, Джордан Чилс, Симон Байлс, Маккайла Скинър, и Джейд Кери на Олимпийските игри през 2021 г

Ето предварителните резултати от състезанието по гимнастика за жени на Летните олимпийски игри през 2021 г. в Токио, Япония. Те ще бъдат излъчени в праймтайма по NBC в неделя, 25 юли, така Бъди предупреден на спойлери. Пълният график на гимнастиката за Олимпийските игри 2021 можете да намерите тук.

СПРЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ, АКО НЕ ИСКАТЕ ДА ЗНАЕТЕ ПРЕДВАРИТЕЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ЗА КВАЛИФИКАЦИОННИ РОТАЦИИ ПО ГИМНАСТИКА ЗА ЖЕНИ

Отборни и индивидуални резултати в многобоя

Женският отбор по гимнастика на САЩ е съставен от Симоне Байлс, Джордан Чилс, Суниса Лий, и Грейс Маккалъм за отборното състезание, плюс Джейд Кери и МайКайла Скинър, които са се класирали да се състезават в индивидуалното състезание по многобой и индивидуалните дисциплини.

По време на предварителното състезание, отборът на САЩ започна необичайно грубо. Сигурен, те все пак завършиха на второ място като цяло, но това е необичайно за отбора на САЩ и те може да имат битка в ръцете си, за да вземат вкъщи отборния златен медал.

След приключването на предварителното състезание в неделя, 25 юли, Отборът на САЩ беше на второ място с общ резултат от 170.562, точно зад Русия с резултат от 171,629. Това няма да повлияе на способността на отбора на САЩ да спечели отборния златен медал, въпреки това, защото предварителните резултати не се пренасят във финалите. Но това е първият път от повече от десетилетие, че САЩ не са на първо място след предварителното състезание.

В индивидуалното състезание по многобой, Байлс и Лий завършиха първи и трети, съответно с резултати от 57,731 и 57,166. Тогава в това, което е жалко правило за по-големите държави, други три гимнастички от САЩ завършиха в Топ 24, колко продължават да се състезават в индивидуалното многобойно състезание, но правилото е, че само две гимнастички от страна могат да се състезават.

И така, представителите на САЩ са Байлс и Лий, въпреки че Кери завърши девети с резултат 56,265, Скинър завърши 11-и с резултат 55,398, и Маккалъм завършва 13-и с резултат 55.165. Единственият член на отбора на САЩ, който не завърши в Топ 24, беше Чили. Чилс всъщност беше една от двете гимнастички от САЩ, предпочитани да се присъединят към Байлс във финала на многобоя заедно с Лий, но тя направи две големи грешки на гредата и лостовете и завърши на разочароващо 40-то място с резултат 52.698.

Резултати от отделни апарати

на трезора, Байлс се класира за финала на събитието с 15.183, с Кери точно по петите й с 15.166. Както при индивидуалния многобой, правилото е двама представители на държава, така, за жалост, Скинър ще пропусне финалите на трезора, въпреки че завърши четвърти като цяло с резултат 14,866. Но въпреки че завърши 1-2-4, не беше толкова силно представяне, колкото отборът на САЩ би могъл да представи. Biles излезе извън границите за автоматично приспадане, въпреки че сводовете й са толкова трудни, че тя все пак завърши на първо място.

На неравномерните успоредки, Лий представи почти безупречна рутина, за да завърши на второ място с резултат от 15.200. Байлс също се класира за финала на събитието, печелейки последното място. Тя всъщност завърши на 10-то място, но тъй като правилото за две на страна извади от спора две руски гимнастички, които завършиха на пето и шесто място, Biles е квалифициран.

На балансир, САЩ изпращат две жени на финала - Лий завърши на трето място с резултат 14,200, а Байлс завърши на седмо място с резултат 14,066 след нестабилно слизане. Biles, завършващи на седмо място тук, също е необичайно, тъй като тя е предпочитана не само да медала, но и да спечели златото.

При упражнения на пода, Biles се класира, като завърши на второ място с резултат 14,133, макар че отново тук, тя излезе извън границите, поради което тя не завърши на първо място. Кери беше точно зад Байлс на трето място с резултат 14.100.

Така че във финалите на събитието, Байлс се класира за финалите и на четирите събития, Кери е квалифициран за прескок и упражнение на пода, и Лий се класира на неравните успоредки и гредата за равновесие. Скинър, чили, и Маккалъм не успя да се класира в нито едно индивидуално състезание.

Летните олимпийски игри в Токио през 2021 г. се провеждат от петък, 23 юли до церемонията по закриването в неделя, 8 август.

ПРОЧЕТЕТЕ СЛЕДВАЩО:Графикът на Олимпийските игри по гимнастика през 2021 г