GB Park And Pipe Атлетите Кейти Ормерод и Джеймс „Уудси“ Уудс печелят медали на X-Games преди Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг 2018 г.

Това беше зашеметяващ уикенд от британски успехи за екипа на GB Park and Pipe, тъй като сноубордистите и скиорите на нашата страна чистят по целия свят.

Преди всичко за X Games в Аспен, САЩ, където в малките часове на неделя сутринта, британско време, Джеймс „Уудси“ Уудс спечели първото си злато на X Games в Ski Big Air.

Излъчва се на трона | Джеймс Уудс и Кейти Съмърхейс за бъдещето на ски свободен стил

Базираният в Шефилд скиор със свободен стил натисна Triple Cork 1440 и превключвател Triple Cork 1440 Octo Grab, за да го види как финишира на върха на игрище от световна класа, включващо като Хенрик Харлаут, Кай Малер (който се класира съответно на 2 и 3) и Боби Кафяв. Уудси също така претендира 4-то място в мъжкия ски Slopestyle, грешка в релсовия участък му коства по-високо място.

Уроци по ски в Обединеното кралство:Къде трябва да отидете, ако искате Научете се да карате ски преди пътуването си?

Няколко часа по-рано нашата собствена Кейти Ормерод добави към неотдавнашната си историческа победа в Big Air World Cup с бронз в слоупстайл за жени, също на X Games. След техническа железопътна секция в горната част на пистата, Кейти тъпче Frontside 500, огромен Cab Nine – трик, който беше нейното 5-о място в X Games Big Air предишната вечер – и копринена Back Seven, за да завърши звездата бягай.

Пробегът беше достатъчен, за да й спечели бронза, като само Джулия Марино и Джейми Андерсън завършиха пред нея, в поле, което включваше още Силже Норендал, Шерил Маас и Анна Гасер; Съперник на Кейти за Световната купа.

И успехът на екипа на GB Park &​​Pipe не свърши дотук. Джейми Никълс също спечели сребро в Световната купа по слоупстайл в Сейзер Алм, Италия, като едва за малко пропусна първото място на подиума на белгийския чудородец Сепе Смитс. Британецът Били Морган завърши едва от медалите на 4-и, а Роуан Култас зае 7-ми. При жените в слоупстайл, Ейми Фулър също се размина за малко на подиума, като се класира на 5-то място.

Възходът на Супер Гром | Как малките деца превземат света на сноуборда

И това не е краят на британския успех. Този уикенд състезателите по пътеката на GB Park And Pipe Хари Уейт и Реймънд Прентис спечелиха злато и сребро (съответно) в World Rookie Tour – най-голямото световно турне за сноуборд за под 18 години.

След като до Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг остават почти точно 12 месеца, този славен уикенд от британски победи сигнализира за намерението на целия екип на GB Park And Pipe. Не е лошо за малък дъждовен остров, а?