Роуан Чешър във финалите | Резултати от квалификациите за олимпийски ски халфпайп за жени 2018 г

Актуализация:Щракнете тук, за да прочетете резултатите от финала на ски халфпайп за жени

Екип GB скиорката Роуън Чешир е достигна до финалите на зимния олимпийски хафпайп за жени след като се класира на девето място с резултат 74.0.

В квалификациите всеки от 24-те скиори прави две бягания, като най-доброто отчитане и 12-те най-добри отиват до финала и всичко в общи линии се планира за любимите .

Каси Шарп от Канада завърши на първо място с резултат 93,4 (въпреки че първият й манш от 93,0 щеше да е достатъчен, за да го спечели), опитната френска скиорка Мари Мартинод остави 92,0, за да завърши втора и американката Брита Сигорни стана трети с 90.6.

Колегата на Роуан, състезателка от Team GB, Моли Съмърхейс пропусна място на финалите, но записа възхитително най-добро серия от 66,0, което я докара на 17-о място. Това е обещаваща първа олимпиада за Моли и е страхотно да видя Роуан да се класира след трудни последните четири години в спорта.

През 2014 г. 22-годишната Роуан Чесир стана първата британска скиорка, която спечели състезание в халфпайп на Световната купа по фрийстайл FIS, когато спечели халфпайп стоп в Калгари, но оттогава тя страда от контузия – страда от първата от трите глави контузии за 18 месеца на Зимните олимпийски игри в Сочи 2014 и изгонване от спорта за две години след това.

Тя се завърна към състезателния халфпайп през декември 2016 г. и в момента се завръща след контузия на глезена, така че е страхотно да я видим да стигне до финалите на Олимпийските игри сега.

Междувременно канадката Каси Шарп е единствената скиорка на халфпайп, която е взела два златни медала от пистата за ски свободен стил на FIS през сезона 17-18 досега, така че влезе на Зимните олимпийски игри като един от малкото горещи фаворити.

Американките Брита Сигорни и Мади Боуман също трябва да бъдат уверени, след като заеха съответно първо и второ място на най-новия FIS Halfpipe в Мамут Маунтин на 19 януари. Мади последва сънародничката си Брита във финала с 83,80, което означава, че се класира на шесто място, а талантливата скиорка от САЩ Аналиса Дрю също се класира на четвърта.

33-годишната френска скиорка Мари Мартинод също направи кариера като е в десния край на таблицата. Тя взе среброто на халфпайп на Игрите в Сочи през 2014 г. и спечели злато оттогава на суперпайпа X-Games през 2017 г. Тя ще се надява да надгради квалификацията си утре, за да добави още един медал от Зимни олимпийски игри към своя резултат.

Първото изпълнение на 74.0 на Rowan Cheshire включва голям 540, огромен алейоп, 900, права въздух, 720, превключвател 360 и още един прав въздух за финал. Голямата амплитуда и кофата с трикове я доведоха до деветата благодарност (тя отбеляза по-малко 71,40 при втория си манш) и беше достатъчно добър, за да я изведе до финала утре (в 1 часа сутринта във вторник британско време).

Хафпайп скиорът Мъри Бюкан, който беше в кабината за коментари за квалификациите в BBC и ще бъде в действие утре, каза: „Мисля, че Роуън Чешир може да добави няколко неща за бягане, които биха могли да повишат резултата й. Тя кара ски много добре.”

Моли Съмърхейс се подобри при начален цикъл от 60,80, за да получи серия от 66,0. „Много съм щастлива“, каза тя по-късно. „Това е най-доброто, което съм карал на ски“. Може да не е било достатъчно за класиране, но това беше наистина уважаван дебют от Моли.

Пълните резултати от ски халфпайп на Зимни олимпийски игри квалифициращо четене:

Британката Моли Съмърхейс е 20-годишната сестра на другата скиорка от отбора на Великобритания Кейти Съмърхейс , 22 г., която достигна до финала на слоупстайл събитието за жени преди да завърши на седмо място.

Докато Кейти е финансирана от UK Sport и има различни спонсорски сделки, Моли трябва сама да финансира карането си на ски, като работи на пълен работен ден не в друг, а в Макдоналдс.

Кейти караше ски с контузен глезен във финала на слоупстайл и призна в Twitter, че е била „изкормена“ от резултата, докато нейният колега скиор в слоупстайл Изабел Аткин влезе в историята – завърши на трето място, за да вземе бронз и да стане първият британец, спечелил медал на ски .

Страдате от наистина лош случай на олимпийска треска? Ще се радвате да чуете, че обединихме усилията си с Ubisoft, хората зад „Steep:Road To The Olympics“, за да ви предоставим най-доброто отразяване на действието в ПьонгЧанг.

Докато много от нас никога няма да се доближат дори до опита за превключване на троен корк 1440 Octo в реалния живот, благодарение на магията на видеоигрите, и по-специално „Steep:Road To The Olympics“, тази възможност е много по-близка отколкото си мислите.

Вземете добавката STEEP &The Road To The Olympics в изданието STEEP:Winter Games. Наличен сега