Екип Тенис Правила & Очакванията

Правилата за екип за тенис мачове следват официалните правила на тенис, но с няколко обрати във формат и точкуване . Уникалният формат е създаването на Били Джийн Кинг и Larry King , като се започне в началото на 1970 г. на професионално ниво . Атмосферата е различна от големите тенис турнири , където зрителите са тихи и само аплодират между точките . В мач екип тенис , зрители и фенове са насърчавани да се развесели и пляскат за любимия си отбор и играчите се очаква да играят през шума . Match Формат

Team- тенис мачове се състоят от пет сета. Има един набор всяка от мъжки сингъла, жените сингли , двойките-мъже , двойки жени и смесени двойки . Общата сума на геймове - не отделните спечелени сетове - в края на пет комплекта определя победителя от мача . Домакините има избор на обслужващи или получаване, или изборът на страни. Наем Игра за оценяване

Четири точки се играе (1,2,3 , игра ) . No- реклама точкуване се използва , което означава, че ако резултатът на играта става завързани в три ( двойка ) , още една точка се играе до определяне на победителя в играта. Получателят има право на избор на страна. Ако това се случи в смесени двойки мача , сървърът трябва да служи на играча от един и същи пол . Играчите сменят полетата на съда , след като на всеки четири игри. Първият играч или отбор да спечели шест мача печели сет. Ако резултатът става завързани в пет мача всеки , девет- точка се играе тайбрек . Една точка се присъжда за всяка игра печели . Например , ако един отбор спечели първия сет с резултат 6-4 и загуби втория сет 2-6 , те са резултат от 8.10 кумулативно за двете групи .

< Бразилски> Nine -Point тайбрек

да стартирате тайбрек , лицето, чийто ред е да служи , служи на първите две точки , като се започне от страна на двойка или дясната страна на съда. След две точки , за да послужи отива на друг играч или екип за две точки . Играчите или екипи промяна приключва след четири точки. В тайбрека се печели , когато един играч или отбор е печелил пет точки. Ако резултатът е станал завързани в четири точки на всеки , по една точка се играе . Получаващият отборът или играчът има избор на страна. В смесени двойки , сервиса трябва да отидете на играча от един и същи пол . В тайбрека се брои като една игра, в цялостната резултата мач.

Let Служи

разлика редовен тенис на корт, тенис в отбора , ако топката се удари в мрежата или каишката и прави земя в границите на полето за обслужване , е годен за игра . Ако това се случи по време на мач на двойки , или получаване на играч може да се върне на топката след това отскача .

Смените

Смяна на играчите по някаква причина е позволено. Заместникът трябва да бъде от един и същи пол играч. След като даден играч е бил заменен от заместник , тя не може да се върне да играе в този набор . Заместването се използва от треньорите в стратегическите моменти да се даде на екипа на ръба или да се избегне да се налага да неустойка в случай на нараняване . Наем Треньори

Coaching е позволено в екип тенис, при условие че не е разрушителен за да съответства на игра. Треньори са неучастващите играчи и се очаква да се знае ( WTT ) правилата на Световната отбор по тенис , да предоставят на екипа линия-горе , се произнася по реда на игра, и да действат справедливо и професионален начин през цялото време. Треньорът трябва да има здраве и безопасност на играча в съзнанието на всички времена. Жалби играч са съобщени през треньорът на съдията .