Правила Шампионската лига квалификация

Лига Шампион на УЕФА е най-големият клуб по футбол конкуренция в света. Той се провежда всяка година и разполага с най-добрите футболни клубове от цяла Европа . Тя започва с квалификационните рундове през юли , преди да напредва , докато два отбора са оставени да оспори финала през май следващата година. Финалът 2009 победи НФЛ Super Bowl за титлата на света най - гледаното спортно събитие изготвяне аудитория от 109 милиона души. Квалификация

За да се класира за Шампионската лига , един отбор трябва да завърши в най- горното течение на техния собствен вътрешен лига . Някои лиги получават повече квалификационни места, отколкото други с най-силните първенства в Европа , отпуснати на повече места, отколкото на по-слабите състезания . В трите най-силни първенства , като оценени от УЕФА , получават четири места в Шампионската лига. Това са английската Висша лига, италианската Серия А и Ла Лига в Испания. По-слабите местни лиги могат да получат три , две или дори само на едно място. Победителят от предходната година се класира независимо от позицията лига .

Предварителни кръгове

Основната конкуренцията включва 32 отбора разделени в осем групи от по четири. 21 отбора от най-силните първенства в Европа плюс защитаващият титлата си отбор се класират директно за груповата фаза . Останалите 10 отбора са взели решение за резултата от четирите квалификационни кръга всеки решиха над два мача , един вкъщи и един далеч . Лиги класирана 1.3 от УЕФА изпрати три отбора направо в основната конкуренция и един за квалификациите . Лиги класирана 4.6 има две автоматични квалификанти и тези, класирана 13.07 имате такъв. Всички други отбори да играят в квалификациите .