Обобщените Правила за Шампионската лига

Шампионската лига на УЕФА е турнир по футбол играе между най-добрите клубове в Европа, за да реши шампионите на континента. Етапи на Шампионската лига нокаут се решават с двата отбора , които играят помежду си два пъти. Тъй като това са нокаут игри , трябва да има победител. По този начин, съществуват съвкупните правила за да се гарантира , че всяка вратовръзка може да произвежда един победител, който прогресира към следващия етап на конкуренцията. Обобщените Правила

Всеки отбор играе всеки друг отбор у дома и навън . В случай на равенство между отбори , победител е отборът, който вкара най-много голове над двата мача . Например , ако Манчестър Юнайтед победи Милан с 3:0 у дома, но след това губи 2:1 в реванша , Манчестър Юнайтед победи с съвкупна оценка от 4.2 . Наем голове < Бразилски>

съществува правилото на гостите -цели като част от съвкупните правила в случай на полувремето изравни след два мача . Въз основа на убеждението, че тя е по-трудно да се спечели по пътя , отколкото у дома , ако оценките са вързани след двата мача , а след това отборът, който вкара най-много голове , когато сте далеч е победител . Например , Реал Мадрид победи Ювентус с 4-1 у дома, но след това загуби реванша с 3:0 . Това оставя вързан резултат 4:4 . Съгласно правилото за гост -цели , Ювентус е победител , защото той вкара по- далеч един гол от Реал Мадрид.