Предварителен преглед на четвъртия кръг на FA Cup:Липсват ключови мъже в Рочдейл

Във ФА Къп този уикенд, виждаме повторение на финала от 2003 г., когато Саутхемптън играе с Арсенал. Уикомб се наслаждава на запомнящо се пътуване до Уайт Харт Лейн, докато Рочдейл и Хъдърсфийлд се надяват да продължат късмета си в лигата в купата...

Рочдейл срещу Хъдърсфийлд

И двата отбора са над финансовото си тегло в съответните си дивизии. Перспективите за повишение на Рочдейл бяха възпрепятствани от последователни поражения, вторият от които 4-0 у дома на Оксфорд. Дейл има малък отбор, което означава, че са склонни да пропускат ключови играчи, Кийт Кийн, Джо Бъни и Мати Лунд сред забележителните отсъстващи последния път. Хъдърсфийлд събра 33 точки от 15 мача срещу опозиция в долната половина в Чемпиъншип, което предполага, че са удобни срещу по-малките страни. 1-3

Тотнъм срещу Уикомб

Уикомб се нуждаеше от късен удар с глава от Адебайо Акинфенва, за да изведе по-ниската лига Стърбридж в предишния кръг. Сега, те сменят ролите си от брутални сърцеразбивачи на смели аутсайдери в първото си кратко пътуване до Уайт Харт Лейн. Домакините Тотнъм отбелязаха девет гола в последните си два мача за ФА Къп срещу съперника от Футболната лига, който и двамата видяха да блестят крайни играчи. Шпорите почти сигурно ще прогресират, въпреки че гостуващите централни защитници Арън Пиер и Антъни Стюарт са направили достатъчно, за да предположат, че могат да ограничат щетите. 2-0

Саутхемптън срещу Арсенал

Тези два отбора се срещнаха на финала на ФА Къп през 2003 г. когато самотен гол на Робърт Пирес беше достатъчен, за да осигури победата на Арсенал. Артилеристите печелят това състезание средно веднъж на всеки три години от 1998 г. но имат късмета да останат в него този мандат. Отборът на Арсен Венгер видя своя гол през първото полувреме в Престън, но спечели с 2-1 благодарение на късния гол на Оливие Жиру. Саутхемптън също разчита на късен победител, за да изведе Норич, Шейн Лонг отбеляза удар в 92-ата минута в тихо повторение на Сейнт Мерис. 1-2