Redskins Super Bowl История

The Washington Redskins са играли в общо пет Супер Боулс , който печели три от тези National Football League заглавие конкурси и да загуби два . Загуба на Вашингтон до Маями Делфините през 1973 г. влезе в историята, тъй като тя позволява на делфините да отидат побеждаван от сезона , по време на движение назад John Riggins помогна Редскинс получат мярка за отмъщение в Super Bowl XVII с драматичен тъчдаун . Super Bowl VII

на 14 януари 1973 г. Memorial Coliseum в Los Angeles , Делфините поставят своите непобеден рекорд по линията срещу Редскинс . Маями отбеляза тъчдаун през първото и второто тримесечие и доведе 14-0 , докато един от най-необичайните пиеси в историята на Super Bowl настъпили в края на четвъртата . Делфините Kicker прибързан опит Гаро Yepremian да направи положителна ярдове от нескопосано опит в коша спря в ръцете на червенокож отбранителен обратно Mike Bass, който вкара един тъчдаун на 49 - ярда несполучлив опит за връщане . Но Вашингтон не успя да отбележи отново , и задушаваща защита на Маями ликвидация стопанство куотърбек Billy Килмър да 104ярда преминаване. Така беше доминираща защита на делфините ", които най-дългите пиеси на Вашингтон от спорна топка цялата конкурса бяха 15 - ярда улова от приемници Чарли Тейлър и Рой Джеферсън .

Super Bowl XVII

Десет години по-късно на Rose Bowl в Пасадена , Калифорния, на 30 януари , Редскинс отново изпълнени делфини. Играта черта 98 - ярда мача срещу резултат от Fulton Walker Маями , но е запомнен най-вече за героизъм John Ригинс " . С Вашингтон изоставаше 17-13 в края на мача , Riggins взе четвърта надолу ръка разстояние и се счупи на пиесата за оценка , виещи 43 ярд до края зона . Вашингтон добавя тъчдаун пас от Jow Theismann да Charlie Brown да циментира 27-17 победата. Miami куотърбек David Woodley приключи само четири пасове за 97 ярда , с 76 идва от една игра - един тъчдаун за Jimmy Cefalo . Riggins завърши с 38 носи в продължение на 166 ярда .