Пантери Super Bowl История

На 1ви Февруари 2004 Каролина Пантърс играе в първия си Super Bowl , губейки една сърцераздирателна решение на New England Patriots от оценка 32-29 . Пантерите бе разширено до Super Bowl този сезон по силата на 11.05 редовен маркировка за сезона и трио от плейофите победи. С цел , Каролина победи Далас Каубойс , Сейнт Луис Рамс и Филаделфия Игълс да отидете на Super Bowl срещу патриотите , които бяха облагодетелствани от седем точки. Първата половина

През първото тримесечие на Super Bowl XXXVIII е нулево , с Каролина доказа, че почти неспособен на престъпление. Тяхната куотърбек , Джейк Delhomme , преживя период на пълна мизерия , липса на осем от първите си девет пасове . Той бе уволнен три пъти и дори непохватно веднъж като New England го погна целия терен . Само две пропуснати полеви голове на Patriot кикър Adam Vinitieri засилиха мач без голове . Накрая , патриоти , начертани на пет ярда пас от Том Брейди да Deion Branch , но след това се оказа Каролина и слязоха на терена бързо отбеляза своя собствена тъчдаун на Steve Smith 39 - ярда прием от Delhomme до изравнителен гол в 7 -7 . New England отговори със собствените си диск и къс пас от Brady Дейвид Гивънс ги даде преднина 14-7 . Те след това се оставя на Carolina поле гол от 50 ярда кикър Джон Kasay на полувремето пистолета и проведе олово 14-10 .

Втората половина

През третото тримесечие не вкара , но New England откри четвъртата с две - ярда кандидатира за гол Antowain Smith за 21-10 предимство. Carolina изрева назад от силата на DeShaun Foster 33 - ярда тъчдаун пробив , но Каролина отиде за две и се провали, оставяйки ги зад при 21-16 . Те поведе след прихващане на Brady в собствената си крайна зона , и след това на трето надолу Delhomme свързан за 85 - ярда тъчдаун стачка да Мухсин Мохамед . Отново превръщането две точка не беше добър, но Каролина се вкопчи в олово 22-21 . New England заемат отново поведе , когато Брейди удари Mike Vrabel за шестте точки върху един двор хвърляне . След това те направили своя собствена два преобразуване точка . Ricky Proehl Каролина кулминира Delhomme водената от диск с 12 - ярда за тъчдаун прием и допълнителната точка направи 29-29 с под две минути, за да играят . Въпреки това, Brady класика кратък шест - игра игра с награди диск и Vinitieri ритна 41 ярда поле гол с четири секунди преди края , за да се даде New England на 32-29 триумфа .