Короната на развъдчиците в уикенда на Хелоуин се оформя

37-ото издание на Breeders Crown започва да се оформя този уикенд с елиминационни серии в девет от 12-те финала, насрочени за уикенда на Хелоуин (30-31 октомври ).

За втори път Harrah's Hoosier Park в Андерсън, Индиана ще бъде домакин на състезателната версия на Breeders' Cup (за чистокръвни животни), насрочена за 6-7 ноември.

Harness Racing – Снимката е предоставена от harnesslink.com

Освен елимите над пистата от 7/8 мили, този уикенд е сравнително тих в света на тръскачите и пейсърите с $25 000 отворено темпо на Yonkers Raceway в събота вечерта състезание, което си струва да се провери.

Общо 161 коня бяха заявени за дузината състезания на обща стойност над 6 милиона долара в портфейли. Три от 12-те състезания не се нуждаят от елими – Open Pace, Open Trot и Mare Trot.

Както беше случаят с много от големите състезания с колани тази година, момичетата се отличиха, особено когато се бориха с момчетата. Една от тях обаче, победителката от Хамбълтън Рамона Хил, вдигна треска след състезание в Голямата писта на Червената миля и няма да бяга следващия уикенд.

Добрата новина е, че тя не трябва да отсъства дълго, като следващото й състезание е насрочено за 12 ноември, в Matron в Dover Downs.

След това е Атланта, който отново се изправя срещу момчетата в $500 000 Open Trot на 31 октомври. 5-годишната кобила спечели Hambo 2018 и победи момчета в няколко други случая.

Всички 12 финала ще имат полета с 10 коня. Четири финала, всички за 2-годишни, са насрочени за петък (30 октомври); останалите осем състезания са в събота (31 октомври).

Поради ограниченията за безопасност, свързани с COVID-19, присъствието ще бъде ограничено.

Край и начало

Harrington Raceway в Делауеър приключи своя 74-ти сезон на състезания миналата сряда. Джим Кинг, младши, спечели първата си тренировъчна титла, докато Алън Дейвис с 64 победи спечели втората си титла за шофиране.

Играта на Монти беше избрана за Кон на срещата и ако имаше „Зала на славата на Grinders“, той щеше да бъде водещ кандидат. Той спечели седем от своите 10 старта в състезания за трима различни треньори. Той беше претендиран два пъти, но това не му попречи да посети кръга на победителя.

Сцената на състезанията в Делауеър се премества в Dover Downs от 3 ноември. Състезанията в по-голямата си част ще бъдат по график от понеделник до четвъртък.

Топлолина за сърцето

Pompano се завръща в действие на 8 ноември и макар че големите портмонета може да липсват, има нещо в това да видите как коне се състезават при приятни температури, докато по-голямата част от страната е в дълбоко замръзване, че успокоява душата.

По някаква причина винаги съм привлечен от неделната вечерна картичка в The Pomp. Макар че на североизток е студено и тъмно, на пистата във Флорида винаги изглежда задушно и приятно, а съоръжението от 5/8 мили винаги дава доста бързи времена, като се има предвид класа коне, който се състезава.

От 8 ноември до 11 май ще има 126 дни състезания.

Кой прави банка

Докато 2020 г. върви към своя край, нека да разгледаме кой прави тестото, когато става въпрос за приходи. От страната на водача, Декстър Дън е начело с приходи от $7,917,951; Тим Тетрик със $7,150,533 и Яник Гинграс трети с $6,848,427. Средно шофьорите получават 5% от приходите, така че това означава, че Dunn и Tetrick се приближават до $400,000, докато Gingras е близо $350,000

От тренировъчната страна лидерът — както през повечето години — е Рон Бърк с 13,6 милиона долара. Той има голяма преднина пред Нанси Тактър (5,6 милиона долара) и Тони Алана (4,8 милиона долара). Не само, че Бърк има едни от най-добрите коне в тренировките, той има и най-много, супер хамбар, ако щете, и ги състезава навсякъде.

Високият тъмен непознат е единственият кон, достигнал границата от $1 милион с $1,177,681. Следват го Рамона Хил с $915,615 и Party Girl Hill със $736,620. Party Girl Hill има едно нещо над тези две – тя е 13 срещу 13 през 2020 г.

Следващата седмица ще разбера кой ще спечели, ще се класира и ще покаже в състезанията Breeders Crown. Ако обичате състезанията с впрягане, Супербоулът на спорта е за дни.