Награди Dan Patch:Поглед към звездите на Harness на 2020 г

В света на състезанията има много надежда за по-продуктивна и печеливша 2021 г., но преди да отидем твърде далеч напред, нека погледнем тръсниците и пейсъри, шофьори и треньори, които изиграха главни роли миналата година, когато пандемията от COVID-19 промени начина ни на живот.

Миналата седмица на виртуална церемония бяха обявени носителите на наградата Dan Patch Award. И за изненада на почти никой, треньорката Нанси Тактър не само беше избрана за най-добър треньор, но три от нейните коне също спечелиха отличия на Дан Пач.

Ето краткото изложение:

Кон на годината:Tall Dark Stranger (pacer)

3-годишното дете победи сензационната кобилка Party Girl Hill с изненадващо удобна разлика (93-31) в гласуването, проведено от Асоциацията на писателите на United State Harness Racing Writers. Party Girl Hill трябваше да се „задоволи“ с 3-годишната женска пейсър на годината.

Тя направи всичко, което можеше да направи, като направи 15-0-1 в 16 старта, но Високият тъмен непознат доказа своята сила, като спечели най-богатите състезания в календара; купата Pepsi North America на стойност $1 милион в Woodbine Mohawk Park и $630 000 Meadowlands Pace.

В допълнение, той улови Cane Pace, финала на Kentucky Sire Stakes и завърши близо втори на Breeders Crown. Обучен от Нанси Тактер, TDS премина 11-1-0 в своите 13 старта и стана 19 -ти 3-годишен мъжки пейсър за улавяне на наградите Кон на годината. Естествено, той беше избран за Пейсър на годината и беше единственият кон през 2020 г., който надхвърли 1 милион долара приходи с 1,3 милиона долара.

Трус на годината:Gimpanzee

Ставайки едва третият тръс, който печели състезания Breeders Crown на възраст 2, 3 и 4 години, Gimpanzee победи победителя от Hambletonian Рамона Хил и Амиго Воло. Обучен от Маркъс Меландер и управляван от Брайън Сиърс, той завърши малко под 1 милион долара с приходи за 2020 г. с 980 964 долара. Той спечели Breeders Crown Open Trot, Hambo Maturity и Cashman и за годината спечели 8-1-1 в 11 старта. Той също така спечели По-стар тротър на годината

2-годишен мъжки тръс на годината:Почитай

Постигна 5-0-3 в 10 старта и ще бъде кон, който трябва да наблюдавате за Хамбълтониан през 2021 г.

2-годишна жена тръс на годината:Anoka Hanover

Въпреки пандемията, тя направи 14 старта и беше впечатляваща 10-1-1. Ако тя продължи тази доминация през 2021 г., ще я видим ли в Хамбо или Хамблетониан Оукс?

3-годишен мъжки тръс на годината:Amigo Volo

Ако наградата беше за втората половина на годината, този кастр можеше да има шанс за Кон на годината. Ако го гледахте да тръсне, можеше да го видите как съзрява до състезанието. Той завърши 9-1-2 в 15 старта и това включваше двама завършили година - Kentucky Futurity и Breeders Crown Trot.

3-годишен женски тръс на годината:Ramona Hill

Тя спечели най-престижното състезание в календара на впрягата, Hambletonian и направи 6-1-1 в 10 старта. За съжаление тя се отличи в две състезания в края на годината — едното е Breeders Crown — и това може да й струва шанс за кон на годината и да й откаже шанс, за да спечели допълнителни признания.

По-стара женска пейсър:Манчего

Това беше трудна категория заради дуелите между победителя и подгласника Атланта. Когато и двамата са на върха в съответните си игри, Атланта може да е малко по-добра, но постоянството на Манчего й спечели честта през 2020 г. И двамата вероятно ще се окажат в Залата на славата на Harness Racing – и може би и двете през същата година.

2-годишен мъжки пейсър на годината:Perfect Sting

Пейсълите обикновено стават много по-бързи, след като навършат 3 години, така че не спирайте да гледате този. Той беше перфектният резултат 10 към 10 през 2020 г. Най-добрите победи включваха короната на Breeders Crown от $600 000 и финала на Kentucky Sire Stakes от $250 000.

2-годишна жена Pacer на годината:Fire Start Hanover

Стана 8-2-0 за 13 старта; Най-големите победи включват короната на Breeders Crown от 600 000 долара и финала на Kindergarten Stakes от 151 030 долара.

По-възрастен мъжки пейсър на годината:Желанието на залагащия

4-годишното дете направи 6-3-2 в 13 старта и запази най-доброто от себе си за последно, като спечели $340 000 TVG Open Pace.

По-възрастна пейсър на годината:Kissin In The Sand

Още един страхотен сезон за това 5-годишно дете с резултат 8-1-0 в 13 стартира, подчертано от победите в Breeders Crown и Dayton Distaff.

Треньор на годината:Нанси Тактер

Дъщерята на легендарния треньор Джими Тактър, Нанси вече е утвърдена звезда сама по себе си и разполагаше с множество богатства. Тя обучи трима победители в дивизията Dan Patch:Kissin In The Sand, Manchego и Tall Dark Stranger и е заредена отново за 2021 г.

Шофьор на годината:Декстър Дън

Жителят на Нова Зеландия дойде в Северна Америка през 2019 г. и е 2 към 2 в спечелването на тази награда. През 2020 г. приходите му възлизат на 11,2 милиона долара и той кара най-добрите от най-добрите – Party Girl Hill, Fire Start Hanover, Bettor’s Wish, Kissin In The Sand, Manchego и Amigo Volo. И само за да заличи всички съмнения, той спечели четири състезания Breeders Crown.

Развъдчик на годината:Ферма Brittany

В конните надбягвания е доста просто; без развъдчици, без състезания и фермата на Бретан продължава да бъде посветена на бъдещето на спорта. Фермата е отгледала Manchego, Bettor’s Wish и 2-годишно жребче Pacer на годината, Perfect Sting.

През 2020 г. те бяха трети сред животновъдите с приходи от 5,5 милиона долара.

Собственик на годината:Pinske Stables

Операция от три поколения с 50 години в спорта се ръководи от матриарха Марлис Пински, син Карл и внук Карл. Най-добрият кон в тяхната група е Venerate, който спечели $767 914 през 2020 г.

Trotting Broodmare на годината:Steamy Windows

Всичко, което направи, беше да произведе трикратния носител на Breeders Crown Gimpanzee и всичко, което направи, беше да спечели 2,7 милиона долара в своята вече приключила кариера.

Pacing Broodmare на годината:JK She’salady

Страхотна пейсър сама по себе си (тя е била 12 срещу 12 като 2-годишна), тя е родила две страхотни кобилки; Първата дама на JK, която скъса с 1:50 на 2 и 3 години и JK Alwaysbalady, която завърши втора във финала на Breeders Crown 2020.

Грижанин на годината:Кели Смит

Обучителите получават цялата слава, правят всички интервюта в кръга на победителите, но къде биха били без хора като Кели Смит, които са там всеки ден, за да се грижат за ценното спортисти. Смит работи за треньора на Залата на славата Чък Силвестър в продължение на 30 години, а през 1993 г. помогна на Winky’s Goal да спечели Hambletonian. Тя също помогна в грижите за носителя на короната на Breeders Crown за 2013 г. Spider Blue Chip.

Това беше една изпитателна година, за да се уверите, и най-голямата награда трябваше да отиде за самия спорт, който успя да премине през година, която видя много предизвикателства, препятствия и изпитания. Но в крайна сметка състезанията продължиха.