Младите канадци блестят на Купата на нациите CDIO-U25 в AGDF

Канадските атлети до 25 години (U25) препълниха подиума със сребърни и бронзови медали за отбори по време на Купата на нациите CDIO-U25, представена от Diamante Farms, проведена на 13 март 2019 г., по време на 10-та седмица на Adequan Global Dressage Festival (AGDF) в Уелингтън, Флорида.

Медалите бяха определени от двата най-добри резултата на всеки отбор от теста FEI Intermediate II 16-25, като Съединените щати взеха златото с общ отборен резултат от 138,559. На по-малко от точка изостана отборът на Канада 1 – съставен от Найма Морейра Лалиберте от Outremont, QC, Laurence Blais Tètreault от Монреал, QC, и Таня Щрасер-Шостак от Sainte-Adèle, QC – осигурявайки сребърния медал с краен резултат от 137,882 .

Морейра Лалиберте и 13-годишният шведски топлокръвен жребец на KML Sàrl, I Do Kiss (френска целувка x Donnerfly), поставиха високо летвата с резултат от 71,706%, което представлява личен най-добър резултат, както и спечели първото място в класацията индивидуално класиране.

„Личният рекорд беше невероятна изненада“, каза Морейра Лалиберте. „Моят кон се чувстваше най-добре, който някога е изпитвал към мен. Удивително е да видите резултати въз основа на това колко усилено сте работили, за да стигнете до там. Подобряването на малки области в подготовка, като например как завършвате движение, подобрява малки точки, които се превръщат във ваш процент.”

Говорейки за сребърния медал на отбора, Морейра Лалиберте коментира:„Много съм щастлив, че направих това с моите съотборници. Бяхме заедно през нивата Junior и Young Rider, а сега сме заедно в отбора U25, така че е невероятно."

Blais Tètreault направи втория резултат за отбора на Канада 1, като отбеляза 66,176% за петото място, карайки Юта (Jazz x Landwind II B), 18-годишен холандски топлокръвен кастр, собственост на сестра й Матилд Блейс Тетро. Щрасер-Шостак завърши представянето на отбора, като се класира на седмо място с Déjà vu Tyme (Dauphin x Werbellin), 12-годишният хановерски кастр, собственост на Еви Щрасър и Ерика Мърфи.

И тримата атлети от отбора на Канада 1 не бяха непознати за подиума на Купата на нациите до 25 години:Морейра Лалиберте и Блейс Тетро спечелиха бронзовия медал през 2018 г., докато Щрасер-Шостак спечели бронза през 2017 г.

Отбор на Канада 2 беше съставен от Меган Ший от Торонто, Онтарио, и Ванеса Крич-Тераудс от Caistor Centre, Онтарио. Като двучленен отбор те се състезаваха без лукса на паднал резултат. Ший изпита труден старт на теста с партньора си от младежкия шампионат на Северна Америка през 2015 г., K 2 (Kaiser Franz x Argentinius), 15-годишен кастр от Олденбург, собственост на Стивън Ший. Тя успя да се възстанови за похвално второ полувреме, като се класира на девето място в първата поява на двойката в AGDF.

Съотборник, Creech-Terauds се изкачи на плочата с Hallmark 3 (His Highness x Lancier), 15-годишен хановерски кастр, собственост на Даян Крийч и Луиз Ледърдейл, за да спечели шесто място и да допринесе за краен резултат от 118,441 за бронз .

„Вчера беше много забавен състезателен ден“, каза Крич-Тераудс. „Това беше първият ми път, когато бях в екип с Меган и да се запозная с нея беше страхотно. Халмарк и аз сами сме много нов отбор и се гордея колко комфортно се чувстваше на ринга.”

Шеф-готвачът Кристин Питърс завърши:„Толкова се гордея с всички наши състезатели до 25 години. Те бяха професионални и фокусирани през цялото отборно състезание, показвайки страхотен отборен дух. Тестовете за U25 са много предизвикателни както за коне, така и за ездача, така че Канада има тази дълбочина в дивизията е вълнуващо за бъдещето.”

За повече информация относно AGDF 10 и Купата на нациите, както и пълни резултати, посетете http://gdf.coth.com.