Спускане по планинско колоездене | 10-те най-запомнящи се момента от Световното първенство 2017

Септември е. Което означава спускане Планински велосипед Световното първенство отново приключи.

Няма повече нови кадри от Световната купа да гледате или да се събуждате всеки уикенд. Няма повече сривове в денонощието, които да ви накарат да излеете напитката си върху тениската и дънките си. Няма повече Роб Уорнър крещя маниакално на високоговорителите си, докато числата мигат от червено към зелено и обратно. Няма повече състезания за Световната купа до 2018 г.

Но поне сега имаме цял сезон от кадри, на които да погледнем назад, докато чакаме чисто новото място на Лошин, Хърватия, за да отвори състезанието следващия април .

Ето някои от най-запомнящите се моменти от поредицата за Световна купа по спускане през 2017 г. Кажете ни, ако сме пропуснали любимия ви!

1) Александър Файол печели в неблагоприятното време на Лурд, Франция

Условията бяха почти идеални през цялата седмица в Лурд за първото състезание... докато последната шепа състезатели отидоха да стартират състезателните си бягания.

Аарон Гуин , Дани Харт и много други претърпяха множество катастрофи при мокри и ветровити условия, оставяйки Александър Файол от Polygon UR да спечели добре заслужена победа.

2) Рейчъл Атъртън печели своето 34-то състезание за Световната купа DH в първи кръг

…и след шегите на състезанието:„Исках някак си да бъда победен този уикенд, защото не мога да издържам повече“, визирайки стреса от поддържането на непобедения си рекорд, който сега се простира до 14 състезания за Световната купа и 2 Световни първенства . Внимавайте какво си пожелавате!

3) Трейси Хана печели във Форт Уилям, за да сложи край на победната серия на Рач

Когато се появи новината, че Рейчъл Атъртън беше се контузила в квалификацията във Форт Уилям във втория кръг на Световната купа на DH, имаше шок около селото на събитието. Трейси Хана се засили, за да намали зашеметяващо време и да вземе първата си победа след Питермарицбург през 2012 г. Това беше страхотно серия и въпреки че Рейч пропусна поради проблем с рамото, няма гаранция, че би могла да победи времето на Хана, дори ако го направи състезавам се. Цялостното състезание при жените през 2017 г. беше широко отворено.

4) Грег Минаар доказва, че е доста непобедим в Шотландските планини

…като спечели трета поредна победа и своята седма за всички времена във Форт Уилям , дори след като дъждът започна да вали, когато първите 10 стигнаха до стартовите врати. Резултатът беше 20-ата победа на Минаар в кариерата на Световната купа.

5) Тани Сийгрейв печели първата си Световна купа в Леоганг

След изобилие от финишира на второ място и очевидно притежаваше скоростта да спечели състезание за Световната купа през последните няколко години, Tahnee най-накрая се възползва от потенциала си и зае първото място в Leogang, изпреварвайки Хана с по-малко от секунда. Тя ще добави и втората си победа от серията на Мон-Сент-Ан в Канада.

6) Canyon Factory Racing печелят първата си световна купа във Vallnord

Трой Броснан беше последният слизащ от планината и победи Грег Минаар с 0,2 от секундата, за да даде на новия отбор първата им победа в драматичен стил.

7) Мириам Никол печели във Vallnord, за да намекне за знак за предстоящи неща

Въпреки че Рейчъл Атертън лежи за първи път в планината, френската ездачка Myriam Nicole зае първото място, за да даде победа на Commencal на домашен терен и да даде на женските серии четвърти победител в толкова много състезания. Никол ще последва резултата с още една победа на следващото състезание в Ленцерхайде, което я подреди добре за общото...

8) Аарон Гуин прави едно от най-великите бягания за всички времена в Мон-Сент-Ан

След като небесата се отвориха в Канада, по-голямата част от полето се бореше да се доближи до времето на австралиеца Дийн Лукас, чието 4:19.484 при желани условия беше достатъчно, за да го остави на върха на подиума, докато последният ездач не слезе по хълма.

За съжаление на Лукас, този ездач беше Арън Гуин, който се плъзга по пистата през глупави количества кал, за да поеме секунда от австралиеца и да спечели победата за YT Mob. Това беше не само най-доброто представяне на сезона, но и едно от най-добрите за всички времена.

9) Драма в изобилие, докато гащеризоните се спускат до жицата във Вал ди Соле

Тахни Сийгрейв грабна третата си победа в серията, но второто място на Мириам Никол беше повече от достатъчно, за да вземе общата победа, докато пробиване сложи край на надеждите на Грег Минаар за общата титла, тъй като Арън Гуин спечели състезанието и серията за 2017 г.

10) Миранда Милър шокира света в Кернс и Лоик Бруни става двукратен световен шампион

Тани постави пет секунди в Миранда Милър Времето тогава се срина. Трейси Хана беше на фантастично бягане на родна земя, след което също слезе от мотора си. Мириам Никол дойде на десета от секундата от победата. Но Миранда Милър взе фланелката на дъгата за Канада.

При мъжете Loic Bruni беше единственият човек, който можеше да подобри времето на домашното момче Мик Хана (и то само с +0,339), докато стигна до втората си победа на Световно първенство за три години, за да завърши още една зашеметяваща година в кръга на Световната купа.