Правила за продължения за бейзбол

в спорта, „продължение“ обикновено се отнася до удължаване на игра или мач за прекъсване на равенството между два отбора. Когато два бейзболни отбора останат изравнени в края на девет ининга, играта продължава в допълнителни ининги, форма на извънреден труд. Официалните правила на Мейджър лийг бейзбол, или MLB, предлагат стандарт за допълнителни ининги в състезателния бейзбол.

Ининг формат

Допълнителните ининги следват същия формат като обикновените ининги в бейзбола. Всеки ининг се състои от две половини. през първото полувреме, наречена върха на ининга, прилепите на гостуващия отбор. През втората половина на ининга, наречено дъно на ининга, бухалки на домакините. Полувремето на ининг завършва, когато отборът на полето получи три аута.

Край на играта

Играта трябва да продължи с допълнителни ининги, докато единият отбор не отбележи повече рънове от другия отбор. Ако гостуващият отбор отбележи серия, за да спечели преднина в горната част на ининга, отборът на домакините все още има бухалка, за да завърши ининга. Ако гостуващият отбор остане напред след завършен ининг, гостуващият отбор печели. Ако отборът домакин отбележи пробег, за да изравни резултата отново, въпреки това, играта продължава. Ако отборът домакин получи преднина в която и да е точка в дъното на ининг, играта приключва незабавно и двата отбора не завършват ининга в ход. Ако отборът домакин спечели в допълнителни ининги, играта приключва веднага щом печелившата серия пресече домакинската табела, или веднага щом бегач, който е ударил многократен хоумран, пресече домашната табела. По този начин, отборът домакин има предимство пред гостуващия отбор, защото получава шанс да навакса след като гостуващия отбор поведе.

Наречена Игра

Ако времето е заплашително, прекъсване на захранването или други обстоятелства изискват от съдията да обяви играта по време на допълнителни ининги, докато резултатът остава равен, играта ще остане спряна. Отборите ще се върнат, за да завършат играта на по-късен час или дата. Ако гостуващият отбор е спечелил преднина в началото на ининга и съдията обяви играта в който и да е момент от този ининг, играта е регулаторна игра и гостуващият отбор печели.

Повечето ининги, играни някога

Според бейзболния алманах, Бостън Брейвс и Бруклин Доджърс държат рекорда за най-много инингове, играни някога в една игра. Двата отбора бяха изиграли 26 ининга, когато съдията обяви играта, защото слънцето залезе и играчите вече не можеха да виждат топката. Крайният резултат от мача от 1920 г. беше 1-1. Според настоящите правила на MLB, нито една игра не може да завърши с равенство.

Малката лига Допълнителни ининги

Игрите на Стандартната малка лига се състоят от шест ининга. Ако два отбора останат равностойни в края на шест ининга, играта продължава в допълнителни ининги. Играта приключва, когато гостуващият отбор спечели предимство до края на цял ининг или когато отборът домакин спечели предимство в която и да е точка в края на ининг.