Колчестър срещу Мансфийлд:очаквайте голове

Роза в нажежена форма – chad.co.uk

След новината, че шефът на Мансфийлд Стив Евънс отхвърли спекулациите, свързващи го с Джилингам, вниманието се насочва към въпросите на терена.

В пътуването тази събота до Колчестър Юнайтед, Елените имат шанса да вземат втора гостуваща победа за сезона, която може да ги отведе в челната седем. Тяхната увереност трябва да бъде повдигната от командно представяне в дербито на Нотингамшир миналата седмица, което доведе до победа с 3-1 над Нотс Каунти.

Евънс изхвърли диамантената система, която не работеше толкова добре, а широките мъже Омари Стърлинг-Джеймс и Алекс Макдоналд пренесоха топката ефективно напред. Отборът, който играеше с повече устрем и устрем, отколкото видяхме четири дни по-рано в Челтнъм.

Колчестър имаше подобен положителен излет миналата седмица в Йовил. Те победиха с 1-0 и впечатлиха мениджъра Джон Макгреъл не само със самообладанието си, но и тяхната защитна форма. Съединените Щати, които все още имат най-лошия рекорд в защитата в дивизията с 18 допуснати гола, ще бъдат благодарни за първия си чист гол за сезона.

В други мачове те са се борили срещу мощни предни линии. Тази потенциална слабост може да предложи насърчение или за Кейн Хемингс, или за Лий Ангол, които се състезават да си партнират във форма на Дани Роуз. Последният е по-мобилен от Хемингс или Ангол, доказателство за това е впечатляващият начин, по който той накара противниковата защита за гола си в събота. Бившият нападател на Барнсли се възползва максимално от ударите на своя съюзник и постига средно гол на всеки 94 минути, което му дава второто най-добро съотношение минути на гол в дивизията.

Най-талантливият нападател на Колчестър е вероятно Къртис Гътри, който се завръща от контузия. Бившият горски зелен човек, който отбеляза 12 гола в лигата миналия мандат, направи епизодична изява в Yeovil миналата седмица, след това игра 45 минути в EFL Trophy в средата на седмицата.

Ако се прецени за подходящ, той може да получи първия си старт в лигата от септември. Движението и техническото качество на 24-годишния младеж може да допълват темпото на Брандън Ханлан, който самият спечели два пъти, след като се присъедини под наем от Чарлтън миналия месец.

Заплахата за гол, породена от страната на Джон Макгреал, се засилва допълнително от присъствието на Kyel Reid, който отбеляза два пъти в Гримсби в първия си старт след контузията му по-рано миналия месец. Бившето крило на Брадфорд предлага измама и желание да бяга с топката отляво, което можеше да го види да тества помощния десен бек Пол Андерсън.

Тъй като Колчестър често се забърква в мачове с високи резултати и последните три срещи на Мансфийлд са отбелязали 10 гола, това може да бъде изпълнен с екшън следобед.

Присъдата на Футболната лаборатория: 2-3