Уолсол 1-1 Шрусбъри Седем неща:защитата на върха

Нивата на писалката на Payne за Salop – bbc.co.uk

В един заклет следобед на добра защита на отбора, Уолсол издържи лидера в лигата Шрусбъри Таун до равенство 1-1, тъй като дузпата на Стефан Пейн от първото полувреме отмени откриването на Daniel Agyei. Ето седем точки за разговор от мача.

мускулите на Agyei

Уолсол беше по-известната страна в началото, често опитвайки ранни топки по левия канал за Даниел Агиеи, за да гони и принуди десния бек Джеймс Болтън назад. Така отбелязаха първия гол, когато нападателят отприщи усилие за потапяне от 20 ярда, което измами Крейг Макгиливрей на 14 минути.

Озтумер е ограничен

Основната критика към Уолсол би била, че докато те върнаха Шрусбъри в защитната си трета, те не обединяваха атлетизма на своите предни хора с много майсторство с топката или движение извън нея. Ерхун Озтумер обикновено е способен на някаква магия, но той се бореше да се справи с физическата страна на играта, Крайните защитници Ники Девлин и Люк Лийхи останаха назад, а халфът Киърън Морис изпълни предпазлива роля.

Заклинанието на Стефан и Шрусбъри

Типично за сезона на Шрусбъри е, че вкараха от първата си значима атака. Твърди се, че ударът с глава на Пейн отблизо е бил обработен от Джон Гътри и докато реферът отказа да отхвърли централния защитник, неговият противников нападател вкара резултатната дузпа в 20-та минута. Шрусбъри за кратко нарасна увереност и Пейн заобиколи вратаря в 34 минути, но отличният Кори Робъртс спаси деня, като изчисти усилията си от линията. Уолсол отново беше спасен минута по-късно от офсайд флаг, което изключи твърдия залп на Пейн.

Solid Salop

Все едно са го започнали, Уолсол завърши първото полувреме с период на натиск, но отново беше държан настрана от солидния Салоп. Широк напред Луис Додс, тихо в атакуващ смисъл, олицетворява тяхната дисциплина, като създава фин блок в наказателното поле, за да спре Джо Едуардс да заби топката към вратата. Липсата на внимание при владеене от двата отбора – и нежеланието да се хване средната трета с две ръце – създаде второ полувреме, в което само централните защитници наистина се откроиха.

Шансове за второ полувреме

перверзно, почти заслуга на Шрусбъри, като се има предвид колко сдържано са изглеждали за комбинираните 87 минути, Пейн все още имаше три чисти шанса през всичките 90. Третата му дойде през второто полувреме, когато Алекс Родман центрира към задната греда, но мощният нападател разбърка линиите си, изчервяванията му бяха пощадени от офсайд флага. Най-доброто откриване на Уолсол след почивката дойде, когато Морис центрира за заместващия Тайлър Робъртс, който се опита да върне топката към вратата, но Макгиливрей, срещу стария си клуб, беше равно на усилията.

Шрусбъри може да се нуждае от план Б

Джон Нолан беше най-креативният играч на Салоп този сезон, но може би когато не е в играта си, те се нуждаят от повече занаяти в централните райони. Абу Огого и Бен Годфри имат защитни качества, но Пол Хърст може да не се наложи да използва двоен пивот срещу бъдеща опозиция, които харесват Уолсол, ще бъде тактически уважителен.

Напредъкът за Уолсол?

Основната критика, отправена към Джон Уитни, е, че той не се учи достатъчно бързо:той може би е проявявал тактическа наивност в ранните етапи на кариерата си в Уолсол, особено в подготовката за големи мачове. Тук, той създаде система, която анулира Нолан и ги спря да изграждат всякакъв напредък. Въпреки че използването на топката от Садлерите може да се подобри, феновете могат да се радват на показаната организация.