Донкастър срещу Блекпул:положително начало

Уайтман впечатляващо – thestar.co.uk

Пътят, който тези клубове извървяха през последното половин десетилетие, е почти симетричен. След срещата в деня на откриването на сезона на шампионата 13/14, след това и двата клуба претърпяха изпадане от тази дивизия в 15/16, но се върнаха при първия опит.

Те изглеждат по-силни за преживяването. Блекпул се представи добре на големите момчета Брадфорд в деня на откриването и приложи много натиск, но загубен на косъм. Следващата седмица, представиха още едно впечатляващо представяне, този път срещу MK Dons, Дебютният гол на Шон Лонгстаф в 6-ата минута, който награждава тази игра с победа с 1-0.

Наемникът на Нюкасъл получи похвали за представянето си и добавя към група млади, атакуващ талант. Друг наемник, Вив Соломон-Отабор, привлече окото, откакто се присъедини от Бирмингам, а Bright Osayi-Samuel продължава да печели почитатели.

последният, който е преместен от крилото до ролята на втори нападател, ще се надява в събота да избяга от лапите на Бенджамин Уайтман. Наемникът на Шефилд Юнайтед започва в основата на диаманта за своите плеймейк качества от дълбоко и играе добре срещу Джилингам и Блекбърн.

Обичайните заподозрени, Джон Маркиз и Джеймс Копингър, излязоха от целта в тази победа с 3-1 в Ewood Park, но подобреното второ полувреме отчасти се дължи на въвеждането на по-малко познато име. Благодарение на пълен предсезон, Атлетизмът на Алфи Мей излезе на преден план, да тормози задната линия на Блекбърн и да получи наградите му с третия гол.

Дони не е отбелязал нито един гол без Мей на терена този сезон, но шест за 135 минути с негово присъствие – еквивалент на четири гола на мач. Дарън Фъргюсън трябва да се изкуши да го сдвои с Маркиз в събота и да се опита да върне Къртис Тилт и Кларк Робъртсън.

Tilt обаче започна добре на това ниво – след като не е играл нито един мач от Футболната лига преди две седмици – заедно с по-опитния Робъртсън. Двойката на централния бек на Донкастър обаче, Джо Райт и Анди Бътлър, също така впечатлиха рано, тъй като и двата клуба заплашват да продължат възраждането си.

Присъдата на Футболната лаборатория: 2-1