Олдъм срещу Брадфорд:Шез започва силно

Добро начало за Шеридан

Напускането на Джеймс Хенсън от Valley Parade беше посрещнато с известна тъга, като прекарах осем години в клуба с страхотни спомени по пътя, но не и разочарованието, което може да е имало преди.

Височината и физическото присъствие на Хенсън го направиха ключов компонент от прякото облекло на Фил Паркинсън, но при Стюарт Маккол, отборът не играеше толкова на силните си страни. Вместо, миниатюрният нападател Били Кларк и бързото крило Марк Маршал са се възползвали от подхода, който се основава повече на пода.

Беше уместно, че последният и левият бек Джеймс Мередит, може би техните двама най-добри играчи, комбинирано за изравняването срещу Милуол миналата седмица. Bantams играха добре в този мач, особено през второто полувреме, но продължават разочароващата си склонност към равенства.

За да променим това, Маккол се надява да привлече Чарли Уайк, голмайстор на Карлайл Юнайтед, за да замени огневата мощ на Хенсън. Когато една клубна легенда напуска Брадфорд, друг се връща в Олдъм.

Първата игра на Джон Шеридан, отговарящ за Латиксите в предишната си магия, дойде в Брадфорд. Този мач завърши с поражение 1:0, но този път признаци за възраждане вече са налице с шест точки от три мача под ръководството на новия шеф.

Този блог имаше съмнения относно завръщането на Шеридан в Boundary Park – фактът, че и двете страни се свързаха отново с другата в по-лошо положение, отколкото когато се разделиха през май, намирисваше на отчаяние и от двете страни.

Въпреки това, има позитиви от първите му три мача начело. Очевидно е, особено от второто полувреме срещу Питърбъро във вторник, е, че отборът играе с повече увереност. При Стивън Робинсън, те често хвърляха топката напред безцелно и предизвикваха натиск, разчитайки на изпълнения на Питър Кларк и вратаря Конър Рипли за точки.

Футболът все още е директен, но сега нападатели като новото момче Aaron Amadi-Holloway държат топката в последната третина и въвеждат други в играта. Защитната работа на Усман Фане – ключова част от „Шезурекция“ , бихте могли да кажете – дали на Оли Банкс повече свобода да продължи напред.

Един гол, допуснат в три мача под ръководството на Шеридан, предполага, че Ланкастерецът ще запази силните страни на защитата в Олдъм, който е достатъчно солиден и подобрен с пристигането на Антъни Джерард.

Въпреки това, старият проблем за Латикс е дали ще вкарат достатъчно голове. Брадфорд имат същия проблем, със седем гола в последните си девет мача.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1