Норич 2-0 QPR Рейтинг на играчите:Оливейра се завръща

По-зрял празник от Нелсън – mirror.co.uk

Головете на Нелсън Оливейра и Харисън Рийд помогнаха на Норич да спечели първата си лига при режима на Даниел Фарке, триумф с 2:0 над QPR. Как се справиха играчите от двата отбора? Ето нашите оценки.

Норич Сити

Ангъс Гън – направи решаващо двойно спасяване през второто полувреме, за да откаже Луа Луа и Маки, като е спрял последното преди интервала. Изигра своята роля в чистата мрежа. 7

Иво Пинто – изглеждаше изложен, отчасти поради отсъствието на защитен широк човек пред него и отчасти на удар от първото полувреме. Изтеглено по средата на втория период. 5
Кристоф Цимерман – направи няколко силни борби през първото полувреме и изглеждаше по-командващ, отколкото срещу Съндърланд. Става популярен сред поддръжниците. 8
Марсел Франке – може би трябваше да вкара гол през първото полувреме, но удари с глава след почивката. За да докаже, че има повече от един легендарен централен защитник на име Марсел. 7
James Husband – виновен за грешни пасове през първото полувреме и изглеждаше подозрително в защита. Разбираемо ръждясало поради липса на практика на състезателни мачове през последните 18 месеца. 4

Харисън Рийд – сравненията с Пол Скоулс може да са насмешливи, но на моменти разпределяше играта превъзходно. Завърши представянето си с чудесен хит късно. 9

Марио Вранчич – отлично владее цялата вечер и асистенцията му за гола на Оливейра беше отлична. Ако той може да предоставя това качество по-последователно, той ще се превърне в един от най-креативните играчи в шампионата. 8
Уес Хулахан – игра добре през първото полувреме и можеше да добави гол след почивката, но беше задушен от Smithies, когато беше един на един. 7
Джеймс Мадисън – един от най-добрите изпълнители на Норич в неделя и работи усилено тази вечер, продължава да впечатлява в по-дълбоката си роля. 7
Джош Мърфи – той беше единственият изход на Канарчетата с темп, но лошата му последна топка го подведе. 4

Нелсън Оливейра – благодарение на клиничното завършване той вече отбеляза 13 гола в последните си 23 мача в лигата, въпреки че стартира само 16 от тях. Със сигурност е направил достатъчно, за да забие място? 8

Ръсел Мартин (на 68) – предложенията Норич да се защитава по-добре, без капитанът им да започне, бяха подкрепени от представянето им тази вечер. Не направи много грешки в своите 22 минути, все пак. 6
Марли Уоткинс (на 79) – можеше да добави трета в времето за контузии, ако не беше разтегнатите Smithies. 7
Марко Щиперман (на 85) – изглеждаше спокоен и сдържан за краткото си време на терена. 6

Куинс Парк Рейнджърс

Alex Smithies – направи някои важни спасявания от Hoolahan и други, за да запази QPR в играта до втория гол, за което той не беше виновен. 7

Джеймс Пърч – спечели повече прехващания (4) от всеки играч на терена. Солидно представяне на защитника, който напуска мача с малко кредит. 7
Недум Онуоха – под въпрос дали QPR може да се бори за горната половина, докато той остава капитан. Лош дисплей тази вечер. 4
Джоел Линч – твърде бавен, за да реагира в отбрана. Насочен като слабо звено от Норич и беше до голяма степен отговорен за небрежните голове, които QPR допусна. 3

Павел Всолек – получи контузия на 29 минути и беше голяма загуба за Rs. 6
Масимо Луонго – спечели няколко борби, но иначе беше извън темпото. Не показа желание да затвори съперника си за втори гол. 4
Джош Скоуен – по-влиятелен от партньорите си в полузащитата, но по-скоро от гледна точка на упоритост, отколкото на техника. Избухна от разстояние 52 минути и 21 по-късно, неговият свободен удар се изви над гредата. 6
Люк Фрийман – беше изгонен отляво през второто полувреме, където той стана по-малко ангажиран. Не осигури достатъчно качество в последната третина. 4
Джейк Бидуел – лагерува в противниковата половина и понякога му е трудно да възстанови защитната си позиция в прехода и да защити Линч. 3

Конър Уошингтън – намали значително шанса си в времето за контузия. Загуби осем пъти (WhoScored) и не предложи атакуващ удар, за да оправдае това. 3
Джейми Маки – беше близо до гол веднъж във всяко полувреме. Работи усилено, но фактът, че стреля широко от позиция в близост до точката на дузпата, подсказва, че му липсва известна безмилостност. 4

Казенга Луа Луа (на 29) – замени Всолек в ролята на крилото, което не е естествената му игра. 3
Дарнел Фърлонг (на 65) – би бил по-естественият заместник на Wszolek на крилото. Когато той дойде, беше да играя десен бек в 4-4-2 при промяна, която не проработи. 3
Мат Смит (на 71) – беше целта за голяма част от късната игра на QPR. Спечели много хедъри, но не по негова вина, страда от липса на подкрепа. 6