Централен защитник на Лига 1 на сезона:Езри Конса

Konsa обещава – zimbio.com

Още през август, Футболната лаборатория беше във влак за Уолсол и срещна двама гостуващи фенове на Чарлтън Атлетик. Името, което продължаваше да се появява, беше Езри Конса, тийнейджър централен защитник, който беше един от най-добрите им играчи в първите няколко мача.

Konsa отново впечатлен при победа с 2-1 в Bescot, неговата дисциплина и спокойствие се открояват както през този ден, така и през първата половина на сезона.

Тогава дойде тежък момент за завършилия академията. Той направи една ужасяваща грешка, която доведе до гол на Милуол в дербито на Южен Лондон в Ден точно преди Коледа. Един симпатизан може да предположи, че никой от другите 10 играчи не се е появил този ден, но това не му попречи да поеме гнева на ядосаните привърженици.

Зрелостта на реакцията на Конса към тази нощ противоречи на неговите 19 години, помага на своя отбор да допусне само шест гола в следващите осем мача. Това изпълнение включваше чист лист в следващата игра на MK Dons, друг срещу лъвовете месец по-късно, последван от триумф от 10 човека при повишението, който се бори срещу Болтън.

Последният видя, че Конса доминира над Гари Мадин, един от най-добрите нападатели в Лига 1. седмица след това, той и задната линия на Чарлтън не успяха да отбележат отбора на Флийтууд за 94 минути, преди да бъде отказана победа от отвратителен късен нивелър.

В една поразителна кампания за Чарлтън, техните отбранителни прояви срещу някои от най-добрите отбори в дивизията е голяма част от причината клубът да не се страхува от поредни изпадания. Не много играчи могат да вземат кредит, но Конса е един от тях.