5 пъти реферът опозори играта на футбол

Споделете това в WhatsApp

Казват, че едно решение може да промени всичко, и това се отразява много на футболната игра. „Ръката на Бога“ на Диего Марадона, или противоречивата „Фантомна цел“ на Джеф Хърст, или гмуркането на Руди Волер, което спечели на Германия Световното първенство – всички бяха масивни съдийски решения, които промениха тена на играта.

По-добрата страна винаги печели само когато реферът не допусне грешки, които са в полза на определен отбор. Човешките грешки са приемливи, но за съжаление играта е измъчвана от толкова много ужасяващи решения, че е човешки невъзможно да се наблюдават повечето от тях. Много пъти в историята, съдиите са засрамили мача с обаждания, които са напълно неприемливи. Ето 5 случая, когато несправедливостта надделя и играта беше опозорена от официалните лица.

Южна Корея срещу Испания

Хората, които си спомнят мечтаното участие на Южна Корея на Световното първенство по футбол през 2002 г., също си спомнят несправедливите средства, чрез които азиатската страна стигна дотам.

Във физически четвъртфинал, и двата отбора си размениха няколко тежки удара, докато реферът се опитваше да държи картите в джоба си. Корея беше впечатляваща на контра, но не успя да пробие много опитната испанска страна.

през първото полувреме, топката беше вкарана от сет и Рубен Бараха направи достатъчно, за да прекара топката с глава покрай вратаря Лий Уун-Дже. Голът беше отхвърлен заради фаул, който така и не се случи. Второто полувреме започна със същата интензивност и с напредването на играта, Испания започна да използва ширината на терена, за да създаде празнини в центъра.

Хоакин овладя корейската защита и центрира топката към Мориентес, който вкара топката. повторенията показаха друго и друг гол беше отхвърлен. Мачът премина в дузпи и Испания загуби. Техническият щаб трябваше да дърпа испанските играчи да не излят разочарованието си върху рефера.

Южна Корея срещу Италия

Осминафиналите срещу Италия беше точно като четвъртфинала срещу Испания – пълен с невероятни съдийски грешки. За начало с, беше мач по ръгби още от първия съдийски сигнал. Това беше сбиване, ако не и война. Виери изведе Azzurri напред, но решителността на корейците не беше нарушена. Атаките и схватките ставаха все по-ожесточени.

Замброта беше ударен в бедрото, но реферът не си направи труда да размаха картон, потенциално който изглеждаше червен. Порив от нечестни и цинични борби накара дори Джовани Трапатони да постави под въпрос калибъра на рефера. По-специално, Бързото бягане на Тоти беше осуетено точно пред наказателното поле. Реферът махна с ръка за игра, шокира присъстващата тълпа. Само 3 минути преди последния съдийски сигнал, корейците изравниха.

Продължението доведе до още едно странно решение. Тоти беше изгонен за гмуркане в ложата. Тази мисъл беше ясен фаул на Ким Тае-Йънг. Минути след това, Томаси беше поставен в офсайд; но дори и без повторенията, беше невъзможно дори да си представим как играчът може да бъде извън зоната, докато е на 2 ярда напред в очите на последния защитник. Италия беше дала всичко от себе си, но нещастието се случи, когато Ан Юнг-Хуан вкара златния гол, отстранявайки Италия.

Испания срещу Югославия 1982 г

Мрачните представяния на Испания на Световното първенство по футбол през 1982 г. ясно показаха, че отборът ще види следващия кръг. Въпреки това, имаха нужда от победа с 2-1 над Югославия в последния си групов мач, за да се класират. Изоставяне 1-0 през първото полувреме, Испанската страна спечели дузпа за нарушение, извършено на поне 2 ярда извън наказателното поле.

Roberto Ufrate се засили и изби удара си встрани. Но съдията отново посочи мястото и поиска дузпата да бъде повторена без причина. Топката беше забита и надеждата отново се запали. Испания повиши играта си и на фона на няколко грешни фалове, Испания направи още едно място през второто полувреме, за да спечели играта и да се класира за следващия кръг, за ужас и неодобрение на истинските футболни фенове.

СССР срещу Белгия 1986 г

Световното първенство от 1986 г. винаги ще бъде запомнено с Божията ръка и вероятно най-добрият гол някога, и двете с участието на Диего Марадона. Но това не беше най-противоречивият мач на изданието. Това беше СССР срещу Белгия на осминафинала.

Мощните съвети контролираха играта и доминираха над Белгия през целия мач, който продължи до продълженията. Поемайки водачеството два пъти, СССР сякаш премина покрай кръга с лекота. Но 2 ужасяващи решения на линията промениха напълно играта. Допускане на два чисти гола извън сайд, които изглеждаха очевидни дори без повторения, развален съветски морал.

Белгия се събра и спечели мача с 4-3. Този мач се счита за един от най-противоречивите мачове!

Челси срещу Барселона 2009

Юнайтед срещу Челси част 2 изглеждаше готов и готов, когато упоритият отбор на Челси издигна носовете си след чудния залп на Майкъл Есиен. Първият мач от полуфинала на UCL завърши с равенство без голове и сега Барселона имаше нужда от гол, за да се класира по правило за голове при гостуване.

Но защитата на Челси беше просто стабилна и не изглеждаше да се отваря срещу която и да е атакуваща сила. От едната страна на терена, лондонският клуб държеше всички атаки на разстояние, а от другата страна разкри слабостите на Барса в отбрана с жестоки контраатаки. Именно тяхната атакуваща половина на терена видя едно от най-позорните съдийски изяви в историята.

Малуда беше свален на земята от Дани Алвес, но реферът не се интересуваше от отсъждане на чиста дузпа. Вместо това той изпълни свободен удар точно пред наказателното поле. Ерик Абидал несправедливо свали Дидие Дрогба в наказателното поле, два пъти в мача, но без наказание. Борбата му с Яя Туре отново беше пренебрегната, което изглеждаше още един чист дузпа.

Барса загуби човек, след като Ерик Абидал беше изгонен след второ оправдано жълто – единственото справедливо решение, което беше по пътя на Челси. Топката удари протегнатата ръка на Пике в наказателното поле - дузпа няма. Меси направи бърз дрибъл в наказателното поле и нахрани Андреас Иниеста. Той заби топката в горния ъгъл, 94-та ти минута в мача.

Барса се справи, ако резултатът остане същият, но сините се опитаха да премахнат това и да отбележат победител. Те спечелиха корнер и Лампард центрира топката, за да намери Балак, чието воле рикошира от ръката на Сейду Кейта, но без наказание. Яростният германец преследва рефера, Том Хенинг Øvrebø, и щеше да го убие, ако не беше футболно игрище. Секунди след това, прозвуча последният сигнал и стана свидетел на най-големия дневен грабеж в историята.

Прочетете: Той е пазач! – Защо вратарите заслужават повече любов?