Съставът:Whitney At Saratoga на върха на събота – и вечер – на страхотни състезания; Асмусен е готов да постави рекорд

В събота има по нещо за всеки конен играч, от 1 ½ миля маратон на тревна площ в Саратога до дербито на Западна Вирджиния за 500 000 долара (G3) на чифт клас 2 в Del Mar, включително преглед на потенциални 2-годишни звезди от Западното крайбрежие в Best Pal.

Най-голямото състезание за деня е $1 милион Whitney Stakes (G1) в Spa (5:48) pm post), с поле от петима топ бегачи, които взеха заедно повече от 11 милиона долара приходи (слабият фаворит Knicks Go е лидер по приходите с 3,48 милиона долара)

Ако не можете да стигнете до пистата, можете просто да заложите и да гледате действието по TVG и „Saratoga Live“ на Fox Sports FS2 от 12:30-7 :30 вечерта ЕТ TVG ще включва състезания от цялата страна, включително дербито на Западна Вирджиния, и най-добрият приятел и жълтата лента, с часовете на публикацията от 21:06 часа. и съответно 21:36 ч.

Асмусен изравнява рекорда за победи на Baird

Но преди да започнем състезанията, нека да отбележим, че в петък (6 август), Залата на славата Стив Асмусен изравни покойния Дейл Бейрд за повечето победи от треньор в Север Америка на 9445. Той спечели две състезания в петък, второто в Ellis Park с Shanghai’s Dream в шестото състезание, за да изравни рекорда.

Той има 14 коня в 13 състезания в събота (7 август), включително Under the Gun в първото състезание в Саратога (пощенско време 12:35 ч.)

Уитни има силно поле

Никс ​​Го е фаворит на сутрешните линии 6-5 за треньора Брад Кокс, докато Максфийлд (кон с номер 2 тази седмица в анкетата на NTRA) е 8-5 за треньор Брендън Уолш. Силвър Стейт, обучен от Залата на славата Стив Асмусен, е 4-1, спечелилият Preakness кобилка Swiss Skydiver е 4-1 за треньора Кен МакПийк, а By My Standards е 10-1 за Брет Калхун.

Може да не уцелите джакпота в това състезание, тъй като всеки от петте е способен да спечели, но има два избора 3, участващи в Уитни – така че избирайте разумно.

Други залоги

Другите залози в СПА центъра в събота са Glens Falls (G2) на 1 ½ мили на трева, Тестът, Whitney и Saratoga Derby Invitational.

В Mountaineer това е Дербито на Западна Вирджиния с участието на победителя от 72-1 от Wood Memorial (G2) от Бурбоник и скорошния победител в Индиана Дерби (G3) Mr. Wireless.

Характеристиките на Del Mar са най-добрият приятел за 2-годишни деца, следвани от жълтата лента за 3 и нагоре кобилки и кобили на тревата.

Ето един поглед към полетата:

DEL MAR

$200 Best Pal (G2), 6 стадия, 2-годишни

Време на публикацията:21:06 ч. (състезание 9)

51 в изданието на най-добрия приятел привлече седем, включително Pappacap на Марк Касе, фаворит от 8-5. Джо Браво има обаждането, което напуска от пост 3. Bet On Mookie е изборът за 5-2 секунди

200 000$ Жълта лента (G2), 1 1/16 мили, тревна площ, 3 и нагоре кобилки и кобили

Време на публикацията:21:36 ч. (състезание 10)

Поставено е дълбоко поле от 10 коня, с миналогодишния победител Бодхичита (6-1 се върна, за да опита за нова голяма победа. С Тревър Маккарти на борда, 5-годишното дете Кобилата си тръгва от релсата. Лекият фаворит е Максим Рате при 7-2 и носещ високо тегло от 124 паунда с Хуан Ернандес на борда. Миа и Догтаг на Чармейн са 4-1.

ПЛАНИНИР

$500 000 Дерби на Западна Вирджиния (G3), 1 1/8 мили, 3-годишни деца

Време на публикацията:17:35 ч. (състезание 8)

Бърбоник, обучен от новоизсечения член на Залата на славата Тод Плетчър, спечели Мемориала на дървото (G2) през април, след което се кандидатира на 13 и в Дербито на Кентъки (G1) и пето в Белмонт Стейкс (G1) в последния си старт. Eric Cancel има обаждането, което тръгва от релсата като трети избор 3-1.

Победителят в Индиана Дерби (G3) г-н Wireless е фаворит 8-5, докато победителят в Texas Derby Warrant е 5-2 втори избор от треньора Брад Кокс.

Една раса изтегли поле от седем.

САРАТОГАта

$250 000 Glens Falls (G2), 1 ½ мили, тревна площ , 4 и нагоре кобилки и кобили

Час на публикация:15:38 ч. (състезание 7)

War Like Goddess, победител в четири от пет старта, е фаворит в 8-5 сутрешни линии в поле от седем. Обучена от Бил Мот, War Like Goddess не е започвала откакто спечели Bewitch (G3) в Keeneland на 23 април. Чад Браун обучил My Sister Nat, втора по дължина в миналогодишния Glens Falls, е 3-1 втори избор с Хосе Ортис в ютията. В последния си старт My Sister Nat беше трета след Mean Mary в New York Stakes (G2) в Белмонт на 4 юни.

$500,000 Тест (G1), 7 стадия, 3-годишни кобилки

Време на публикацията:16:34 ч. (състезание 8)

Резултати от търсенето (5-2) и Always Carina (3-1) дават на треньора Чад Браун два големи шанса да премине теста.

Search Results спечели четири от пет старта, включително Gazelle (G3) в Aqueduct. Тя финишира втора с един кет след Malathaat в Kentucky Oaks (G1), а след това спечели Acorn (G1) на 5 юни над Obligtory. Ирад Ортис, младши, кара.

Винаги Карина прави своя четвърти старт на тревата. Тя завърши втора с 1 ¼ дължини след Zaajel в Mother Goose (G2) в Белмонт на 26 юни.

Зааджел (8-1), обучен от Тод Плетчър, и Облигатори (4-1), също са на полето.

1 милион долара Saratoga Derby Invitational (G1), 1 3/16 мили, тревна площ, 3 годишнии

Време на публикацията:17:10 ч. (състезание 9)

Болшой балет спечели първия етап от Turf Triple на NYRA (Grade 1 Belmont Derby Invitational) и се завръща за втория в поле от 11. 3-годишното дете, обучено от Aidan О'Брайън е фаворит за 2-1 и ще бъде язден от Райън Мур.

Синът на О’Брайън, Джоузеф, ще стартира State of Rest, който се класира трети в Duty Free Celebration Stakes на 26 юни в The Curragh. Залата на славата Джон Веласкес има монтирането.

Докато състезанието има европейски привкус, американският треньор Кен МакПийк ще се опита да изненада с Кинг Фюри, победител в Lexington Stakes (G3) и втори в Дербито на Охайо (G3 ).

1 милион долара Whitney Stakes (G1), 1 1/8 мили, 4 и повече

Време на публикацията:17:48 ч. (състезание 10)

Това трябва да е някаква надпревара.

Knicks Go, победител в BC Dirt Mile (G1) и Pegasus World Cup (G1), се завърна в кръга на победителите в Cornhusker Handicap (G3) в Prairie Meadows миналия месец след завършване на четвърто място в Купата на Саудитска Арабия и Мет Миля (G1).

„Той ще прекъсне бягането. Ще видим колко далеч може да стигне до там, надявам се през целия път“, каза треньорът на Knicks Go Брад Кокс. „Той е настроен за големи усилия. Той работи много добре в Ellis.”

Той може да е начело, но има много силна конкуренция в тази област с пет коня. Започнете с Максфийлд, победител в седем от осем старта на кариерата, последният Стивън Фостър (G2) в Чърчил Даунс на 26 юни.

Swiss Skydiver, кобилката, спечелила Preakness през 2020 г., отново се изправя срещу момчетата за треньора Кен МакПийк. Swiss Skydiver завърши трети в Apple Blossom Handicap (G2) в Oaklawn на 17 април.

Silver State, победител в шест поредни, включително Met Mile в последния му старт за треньора на Залата на славата Стив Асмусен, и By My Standards, втори в Met Mile, попълнете полето.

Победителят печели платено място в Breeders' Cup Classic (G1) в Дел Мар на 6 ноември като част от „Спечелете и сте в“ предизвикателство.