Съставът:Post Times, телевизионно отразяване за Rebel, завръщането на Swiss Skydiver's Return и други

От моя Стандарти – Photo Credit Breeder's Cup/Eclipse Sportswire Photo

$1 милион Rebel Stakes (G2) за 3-годишни деца по пътя към Дербито в Кентъки и завръщането на шампионите Swiss Skydiver и Whitmore са начело на състезанията в цялата страна в събота.

The Rebel включва Derby Prospects Caddo River, Concert Tour и Keepmeinmind и предлага квалификационни точки за Derby от 50-20-10-5 на първите четирима завършили. Въвежда се поле от осем, като седемкратният треньор на Rebel Боб Баферт изпраща два – Concert Tour и Hozier.

Освен това в Oaklawn има $350 000 Azeri Stakes (G2), отбелязващи сезонния дебют на победителя в Kentucky Oaks (G1) Shedaresthedevil и сезонния дебют на шампиона по спринт при мъжете Whitmore в 200 000 $ Hot Springs.

В Санта Анита 4-годишният дебют на спечелилия кобилка Swiss Skydiver, спечелил Preakness (G1), е насрочен за милята Beholder Mile (G1) от $300 000.

Денят на Америка на състезанията, в партньорство с Fox Sports, ще излъчва на живо в събота състезания в Aqueduct, Oaklawn Park и други писти. От 14-15 ч. ET, ще има излъчване на живо на FS1; от 15-18 ч. на FS2.

Бунтовникът ще бъде показан чрез YouTube канала на NYRA и приложението FOX Sports от 18 до 18:30 ч.

Ето кратък преглед на състезанията, с приблизителни времена за публикуване, изброени по източно време (ET).

OAKLAWN PARK

Azeri Stakes

Време на публикацията 15:03 ч. (Състезание 6)

Shedaresthedevil, обучена от носителя на награда Eclipse Брад Кокс, прави първия си старт, след като завърши трета в Spinster Stakes (G1) в Keeneland на 10 октомври. Въведено е поле от пет за състезанието от 1 1/16 мили за кобили и кобили на 4 и повече години. Shedaresthedevil е лекият фаворит с 2-1 над Envoutante (5-2).

Rebel Stakes

Публикувано време:6:16 (Състезание 11)

Кадо Ривър, също обучен от Кокс, е лекият фаворит 9-5 пред концертното турне на треньора Боб Баферт (2-1) в полето на осем, които се борят за квалификационни точки на Дерби ( 50-20-10-5). Caddo River, с Флоран Жеру, язди, влиза в надпреварата след 10 ¼-дължина победа в Smarty Jones на 22 януари. Концертно турне, победител в 7-стадината на Сан Висенте (G2), търси първото си квалификационно дерби точки. Баферт също изпраща Хозиер. Keepmeinmind, който дебютира на 3 години, също е кон за гледане.

САНТА АНИТАта

Beholder Mile

Час на публикация:19:00 ч. (Състезание 8)

Швейцарската парашутистка, носителка на наградата Eclipse за 2020 г. като най-добра 3-годишна кобилка, оглавява поле с осем коня в своя 4-годишен дебют. Обучен от Кени МакПийк, швейцарският парашутист завърши седми при коефициент 2-1 в дищафа на Breeder’s Cup (G1) на 7 ноември. Включени са още Harvest Moon, победител в множество класации, и As Time Goes By, обучен от Баферт. Swiss Skydiver спечели състезанието Santa Anita Oaks (G2) през юни миналия юни в единственото си друго участие в Santa Anita.

Други интересни състезания:

Оуклаун:$500 000 Есекс (Състезание 7, 16:08), 1 1/16 мили за по-възрастни коне; $150 000 Temperence Hill (Състезание 9, 17:13), 12 стадия за по-възрастни коне; $200,000 Hot Springs (Състезание 10, 17:45), 6 стадия за по-възрастни коне с участието на Уитмор за петата си поредна победа в това състезание.

Акведукт: $100 000 корекция (Състезание 9, 16:55), 6 стадия за по-възрастни кобили и кобили. Базираната на Западното крайбрежие Amuse е фаворит 8-5 в поле от седем.