История на Indianapolis 500 Mile надпревара

Indianapolis 500 авто раса , или на Инди 500, е 500 мили американската автомобилна надпревара , която се провежда в Indianapolis Motor Speedway в Speedway , Индиана . Водачите се състезават в Indy Car класа или отворен колесни автомобили , които не са същите като на колите , които караме на отворени пътища. The Indy 500 е един от най-старите автомобилни състезания в света и има репутацията на един от най-престижните състезания на автомобили на всички времена . Основател

През 1906 г. , Carl Graham Fisher , бивш състезател и велосипед коли дилър, основана на Indianapolis Motor Speedway . Оригиналната песен е направена от 3,2 милиона тухли. A- широк 3 -метрова ивица от тухли все още бележи старт /финалната линия . Цялата писта е 21/2 мили дълъг , и да завърши състезанието на 500 мили , шофьорите обикалят пистата 200 пъти .

Първо Състезание

След като се опитва да насърчи много други раси , включително и мотоциклет състезателни балон , Fisher и неговите партньори решиха да създадат автомобил раса, която ще отнеме издръжливост , така и скорост. Първият Indy 500 е роден през 1911 година. След отхвърлянето на автомобили, които са били твърде бавно или не до изискваните механични стандарти , 40 състезатели влязоха в първата Indy 500. Първият победител бе Ray Harroun , но поради пропуск в точкуване поради мулти - автомобилна катастрофа в средата на състезанието , второто място финишер Ralph Mulford продължи , вярвайки, че е законен победител на състезанието до деня на смъртта си .