Как се разделя на Polo Match

? Въведена от кралски особи , поло е игра на умения координиране на ездача с мъжество на коня си . За разлика от конна езда , която изисква само бързина и ловкост да се отличат , поло е по-скоро като хокей на кон. Всеки отбор , съставен от четирима играчи , се опитва да изпрати топката във вратата на противника с 50 - инчов дървен чук . Средно мач поло трае около едно към едно и половина часа и по цялата дължина на мач е разделена на " chukkers " или " чука " или " chuker , " всеки от които трае около седем минути. Chukker Основи

Всеки мач се състои от четири , пет или шест chukkers , съответстващи на нивото на трудност на играта, който е или ниска, средна или висока. Всеки chukker е 7-7 минути и половина дълги . Когато трийсетсекунди остават на chukker , а се удря камбаната . За да отбележи края на chukker , рог прозвучи . Три минути - дълги почивки обикновено са разрешени между две последователни chukkers ; пет минути - дълго полувремето е разрешено по време на мачовете

Start на Chukker

Ат. началото на chukker , топката се търкаля в мач от длъжностно лице. Всички членове на екипа на всеки отбор линия по ред на номерата . Когато съдията хвърли топката между двата отбора , играта започва . Продажба и Наем на часовника спре по време на Chukker

Има няколко случаи, при които един часовник време на chukker се спира . Ако извършен фал , часовникът е спрял . Нарушаване на правилата за безопасност обикновено се обозначават като фал ; всеки фал награди дузпа за противниковия отбор. В зависимост от тежестта на фаловете, дузпи са оценени от една до десет , един резултат в награждаването на един гол и десет води до дисквалификация на играча , който е извършил нарушение. Ако даден състезател е паднал понито , или ако самата понито е отишло надолу , часовникът е спрял . Същото се случва и ако ездач или пони е контузен или ако топката се търкаля от границите . Отделно от това , счупена халс или загуба на каската също води до часовника се спря. Ако ездачът губи или се развали си чук , играта не е спряна . Ездачът може просто да използвате другия край на тоягата си , за да удари топката или напусне терена да се въвеждат в замяна. Наем Коне

A играч не може да използва един кон за повече от два последователни chukkers . Седемте минутен chukkers оказват много физическо натоварване на коне , следователно това правило. Конят също трябва да бъдат оставени да починат в продължение най -малко един chukker след игра . В резултат на това най-малко четири коня трябва да се използват по време на една игра на поло с ездач. Професионалните играчи обикновено се вози различен кон във всяка chukker .