Какви са правилата за точкуване в Lawn Tennis

? Lawn тенис, често се нарича просто тенис, е популярен спорт, където двама играчи удари топка през мрежа с помощта на ракети . Исторически тенис се играе на трева, но модерен тенис се играе на различни повърхности, включително трева , глина и твърди изкуствени повърхности. Системата на точкуване в тениса често е източник на объркване за тези, които не знаят играта. Отбеляза игра

тенис мач се състои от три основни единици: точкуване точки , игри и комплекти. Игрите са спечелени от спечелването точки и комплекти са спечелени от спечелването игри. Тенис игри са спечелени, когато един играч спечели четири точки , но системата за броене на полувремето не просто да брои до числено . Когато един играч има нула точки те се казва, да бъде най- " любов". Когато един играч вкара първата точка на резултата се разписа като 15 , две точки е 30 , три точки е 40 , а на четвърто място печели играта , ако тя дава разлика от две точки . Ако и двамата играчи постигнат резултат 40 , резултата се нарича " Deuce ". Когато се появи двойка , никой от играчите трябва да спечели две поредни точки , за да спечели играта . Когато един играч печели една точка на двойка , те се казва, че имат предимство. Ако играчът с предимство спечели следващата точка , той печели играта , но ако загуби следващата точка , резултата се връща в двойка .

Точкуване на Set

< стр. > Първият играч, който спечели 6 мача в комплект печели сет. Подобно на резултата във всяка игра , играчите трябва да спечелят комплекти от две игри разлика. Това означава, че играчът може да спечелите комплект 6 мача до 4 или 6 мача до 1 , но не и 6 мача до 5. В резултат от 6 мача до пет , ако играчът с 6 мача спечели следващия мач , той печели настроите 7 мача до 5. Ако резултатът на играта става завързани в 6 мача на парче , играчите играят тайбрек да решава на снимачната площадка. В тайбрек , първият играч седем точки печели , но играчът трябва да спечели тайбрека с две точки . Когато тайбрек е завършен резултата комплект е написано 7 мача до 6 в полза на победителя тайбрека и резултатът на тайбрек е често написани след резултата сет във формат: ( 7-3 )
.
точкуване на мач

типичен тенис мач е най-доброто от три сета . Това означава, че първият играч спечелил два сета спечели мача . Ако един играч спечели първите два сета , мачът завърши само с два сета . Например , да кажем, Бил и Том играе тенис мач и Бил спечели първия сет , загуби втория сет и спечели последния сет в тайбрек . Крайният резултат може да се запише като : 6-4 , 3-6 , 7-6 ( 7-5 ) . Победителят ' ите игра суми обикновено са изброени първо за всеки комплект в резултатите резултат . В професионалния тенис , някои събития, включително всички четири големи турнира , се играят по най-добрия от пет свободни мачове.