Съндърланд 1-1 Дерби Оценки на играчите:централните защитници впечатляват

Нива на Люис Грабан от място – bbc.co.uk

Съндърланд и Дерби дадоха началото на сезона на шампионата 17/18 с равенство 1-1 – но как се справи всеки играч? Ето нашите оценки...

Съндърланд

Джейсън Стийл – Увереността му изглеждаше накърнена от предсезонния удар на Селтик, но се възстанови при смъртта, за да откаже Нюджънт от близко разстояние. 5

Били Джоунс – отличен в третата в защита, но съмнителното разпределение – и ужасно нарязан удар, който се превърна в пас – предполага, че способностите му приключват. 4
Lamine Kone – имаше няколко разтърсващи момента в началото и може би беше виновен за гола на Дерби. Постоянно растеше в увереността. 6
Тайас Браунинг – направи някои важни последни интервенции и веднъж спаси Стийл от затвора при 1-0. На това доказателство, той се е подобрил от времето си в Престън. 9
Брендън Галоуей – лошото позициониране в отбрана беше разкривано понякога от Ръсел, както се вижда за целта. Въпреки това направи добри бягания и можеше да се използва по-често в атакуващ смисъл. 5

Джордж Ханиман – неговото темпо и енергия го направиха актив както в защитната, така и в атакуващата фаза на играта, последното, включително ранно откъсване. Леко уморен в последните етапи. 7
Lee Cattermole – открадна топката в добри зони няколко пъти, един да спечели свободен удар, друг да остави Грабан, за да удари дограмата. Борил се добре. 7
Дидие Н'Донг - Първата му мисъл обикновено беше да защити централните защитници, което той направи добре. През второто полувреме обаче, това може би е довело до отстъпването на територия на Съндърланд в централните райони. 5
Ейдън Макгиди – показа проблясъци на това, на което е способен. Най-креативните му моменти идват, когато Галоуей разтяга пиесата, давайки му повече пространство. 6

Люис Грабан – преследва загубени каузи и помогна за достигане на територия през първото полувреме, дори когато халфовата линия беше далеч зад него. Липсата на темпо го настигна след почивката, но отбеляза изравнителен гол и удари гредата. 6
Джеймс Вон – спечели много въздушни топки през първото полувреме, за да позволи на другите да имат удари. Имаше нужда от чифт свежи крака близо до него след повторното стартиране. 5

дерби

Скот Карсън - вероятно би могъл да направи повече, за да спаси дузпата на Вон, но неговото фино спасяване на рефлекс от Cattermole повишава резултата му. 7

Андре Уизъм – победен от Галоуей понякога, веднъж загуби притежание в опасна зона. Изиграха сигурни пасове в противниковата половина, но никога не заплашиха. 4
Richard Keogh – Печели повечето въздушни дуели и показа завладяващо второ полувреме. 9
Къртис Дейвис – Като цяло победи Грабан до топката и не позволи никакво място отзад. 8
Крейг Форсайт – Вероятно все още е в Дерби въз основа на неговата форма от 13/14. Нямаше темпото да задържи Honeyman или да допринесе за напред. 3

Джейкъб Бътърфийлд – отсъди дузпата с глупава топка с ръка и изобщо не можа да влезе в играта. 3
Том Хъдълстоун – запазено притежание, добър пас към Ръсел за гола. Направи една късна намеса, за да изреже кръста на Галоуей в положителен дебют. 7
Брадли Джонсън – отбелязването на съкращаването на Ръсел беше единственият му реален принос. Не се наложи до степента, в която властта му предполага, че трябва. 4

Джони Ръсел – няколко мимолетни отцепници, един от които създава началото на отваряне. Дерби трябваше да го кара по-често на топката. 6
Крис Мартин – спечели няколко свободни удара в своята половина, но страда от липса на подкрепа преди почивката. По-ефективно, когато Видра влезе, въпреки това пропускане един на един. 4
Андреас Вайман – едно или две безцелни паса капсулираха разточителната му употреба на топката. Не е изненадващо първият човек, който Роует свали. 2

Матей Видра (на 66) ​​– изглеждаше оживено и създаде един от най-добрите шансове в мача. Със сигурност заслужава да започне играта на Вълците. 8
Дейвид Нюджънт (на 78) – може би трябваше да го спечели в добавеното време, само за да бъде осуетен от близко разстояние от Стийл. 6