Оценки на играчите на Портсмут 1-1 Плимут:Songo’o и Stevens впечатляват

Джервис кима в отварачка – bbc.co.uk

Вбиването на Гари Робъртс от второто полувреме отмени удар с глава на Джейк Джървис в първото полувреме, което означава заслужено равенство 1-1 между Портсмут и Плимут на Фратън Парк – но как се оцениха играчите от двата отбора?

Портсмут

Дейвид Форд – композиран в владение, но не беше прекалено изпитан. Може да съм разочарован, че не е запазил чист лист. 4

Гарет Евънс - загуби битката с Кенеди, както в атакуващата, така и в защитната фаза на играта. 4
Кристиан Бърджис – един или два необмислени удара, но може би беше по-изобретателен в владението от двата централни халфа. 6
5 Мат Кларк – натискаше дълбоко в противниковата половина на моменти и пускаше топката към Бенет преди изравняването. 7
Енда Стивънс – Най-добрите ходове на Портсмут идваха отляво и той винаги участваше. Победен във въздуха от Джервис за откривател. 8

Дани Роуз – правилно показа позиционна предпазливост поради напредналата позиция на двамата крайни защитници и раздвижи топката добре. 7
Майкъл Дойл – постави се, но изигра едно твърде много пасове встрани или назад, когато имаше шансове за оказване на натиск. 4

Карл Бейкър – се бореше да влезе в играта поради липса на темпо и остави Евънс изолиран в защита. Принудително спиране от Маккормик с далечно усилие през второто полувреме. 2
Гари Робъртс – не се отклони от предизвикателствата, когато се представиха възможности за гол, както видяхме за еквалайзера. Трябваше да реализира отскок от първото полувреме. 7
Кайл Бенет – показа проблясъци на креативност. Винаги съм гледал да сменя играта през първото полувреме, след това се комбинира добре със Стивънс след интервала. 7

Кал Нейсмит – често се отклоняваше вляво през второто полувреме, за да подкрепи Бенет и Стивънс. Един или два опасни момента, но не и фокусната точка, от която Помпей се нуждаеше. 5

Конър Чаплин (на 66)
Джамал Лоу (на 78)

Плимут Аргайл

Люк Маккормик – един или два нервни разлива през първите 60 минути и трябваше да се справи по-добре за изравнителя. Някои прости уловки късно. 4

Oscar Threlkeld – прерасна в първото полувреме след нервно начало, но можеше да бъде по-бързо, за да спре лявата заплаха от Стивънс и компания. 4
Yann Songo’o – постоянно нащрек за опасност, угасвайки го бързо. Докосване за гола на Помпей, но иначе беше изключителен. 9
Сони Брадли – изтеглен на полувремето поради ранното му чукване. Нежеланието на Портсмут да пресече означаваше, че неговата въздушна мощ не беше тествана толкова, колкото обикновено. 7
Гари Сойер – солидно представяне. Поставете хубаво кръстче за отваряне на Джервис, но остави други набези през първото полувреме по фланга на Кенеди. 7

Антони Шарчевич – неспособен да упражнява обичайното си атакуващо влияние в неестествена държаща роля. Рядко докосва топката. 4
Дейвид Фокс – не показа обичайната си способност за преминаване, но се справи добре със защитата на играта. 6

Джейк Джървис – победи Стивънс във въздуха за откривател на задна стойка, но иначе допринесе малко. 4
Греъм Кери – неговите точни пасове и фини движения допринесоха за по-доброто начало на Плимут в първото полувреме, но той не участваше толкова често колкото би искал. 5
Матю Кенеди – оживен в началото и след бъркотливо 35-та минута вкарване в наказателното поле, удари в страничната мрежа. Не беше толкова влиятелен през второто полувреме, но винаги работеше усилено, за да спре Евънс. 6

Райън Тейлър - бори се в ролята на самотен нападател, въпреки че можеше да получи повече подкрепа през второто полувреме. 2

Якуб Соколик (на 45) – опериран с по-голяма позиционна предпазливост от Songo’o, но беше еднакво ефективен. 8